MotoryzacjaNajważniejszeSport

Rajd Nadwiślański RSMP 2021. Marczyk/Gospodarczyk zwycięzcami

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk wygrali Rajd Nadwiślański, trzecią rundę ProfiAuto Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2021. Załoga prowadząca Skodę Fabia Evo wygrała trzy z czterech popołudniowych odcinków specjalnych, regularnie powiększając też swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Na drugim miejscu na mecie rajdu zameldowali się Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w Volkswagenie Polo GTI. Do triumfatorów Rajdu Nadwiślańskiego stracili ponad 20 sekund.

Na trzecim miejscu ostatecznie znaleźli się Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski w Skodzie Fabia Evo. Po anulowaniu kary z ostatniego odcinka specjalnego były mistrz Polski wrócił na pozycję dającą najniższy stopień podium.

Również w klasyfikacji generalnej ProfiAuto RSMP 2021 Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zwiększyli swoją przewagę nad rywalami. O 37 punktów wyprzedzają Chuchałę i Rozwadowskiego. Na trzecim miejscu znajdują się Adrian Chwietczuk i Jarosław Baran, którzy do drugiej pozycji tracą 5 punktów.

Klasyfikacja końcowa Rajdu Nadwiślańskiego 2021:
  1. Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk Skoda Fabia Evo
  2. Tomasz Kasperczyk / Damian Syty Volkswagen Poli GTI +20.3
  3. Wojciech Chuchała / Sebastian Rozwadowski Skoda Fabia Evo +31.5
  4. Sylwester Płachytka / Jacek Nowaczewski Skoda Fabia Evo +35.9
  5. Kacper Wróblewski / Jakub Wróbel Skoda Fabia Evo +18.0 +44.4

Informacja prasowa PZM.pl

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *