MotoryzacjaNajważniejszeSport

12. Wyścig Górski Limanowa – Przełęcz Pod Ostrą

9 Runda FIA EHC 2021 – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich – Wyścig Górski Limanowa był kolejnym popisem włoskiego kierowcy Christiana Merli (ITA, Osella FA30 Zytek LRM). Podczas podjazdów wyścigowych dwukrotnie pobił swój własny rekord trasy Stara Wieś – Przełęcz pod Ostrą. W pierwszym podjeździe wyścigowym wykręcił czas 1:50,412, w drugim pojechał jeszcze szybciej, łamiąc magiczną barierę 1:50 ( nowy rekord to 1:49,841). Prędkość maksymalna Włocha przekraczała 260 km/h, średnia prędkość na liczącej 5493 m i 33 zakręty trasie sięgnęła 180 km/h.

12 Wyścig Górski Limanowa 2021

Za nim w klasyfikacji generalnej sobotniego wyścigu uplasował się Simone Faggioli (ITA, Norma M20 FC Bardahl), na trzecim miejscu sklasyfikowano Petra Trnkę (CZE, Norma M20FC). Znakomicie wypadli też polscy kierowcy, którzy opanowali podium Kategorii 2 ( auta z nadwoziem zamkniętym). 9 Rundę FIA EHC wygrał Daniel Stawiarski (Mitsubishi Lancer), wyprzedzając Dubai,a (Mitsubishi Lancer) i Piotra Parysa (Ford Fiesta).

12 Wyścig Górski Limanowa 2021
Drugi dzień

W niedzielnej odsłonie wyścigu na starcie pojawiło się 108 kierowców. Niedzielny podjazd treningowy rozgrywany był w ekstremalnie wysokiej temperaturze, trudnej dla zawodników i tysięcy kibiców którzy na żywo obserwowali zawody. Później temperatura na szczęście spadła, pojawiły się krople deszczu. Nawierzchnia pozostała jednak sucha, i przy umiarkowanej temperaturze warunki okazały się idealne do bicia rekordów.

Zawodów nie ukończył Sebastien Petit, którego Nova NP. 01-2 odmówiła posłuszeństwa w pierwszym podjeździe wyścigowym. Część kierowców z czołówki stawki musiała też powtarzać rozpoczęty podjazd.

12 Wyścig Górski Limanowa 2021

Niedzielny Wyścig Górski Limanowa był także 8 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. W pierwszym podjeździe wyścigowym zwyciężył Daniel Stawiarski (Mitsubishi Lancer). Wyprzedził o jedną dziesiątą sekundy Michała Ratajczyka (Mitsubishi Lancer), Dubai’a oraz Piotra Parysa. W drugim podjeździe Parys pojechał znacznie wolniej zakładając opony deszczowe, przyspieszył natomiast Ratajczyk wyprzedzając Stawiarskiego. Ostatecznie w 8 Rundzie GSMP klasyfikacja generalna ułożyła się następująco:

  1. Michał Ratajczyk 04:17,814
  2. Daniel Stawiarski  04:18,506
  3. DUBAI 04;25,207

Szczegółowe klasyfikacje znaleźć można na stronie wyniki-online.pl.


Informacja prasowa

Foto: Agnieszka Wołkowicz Agencja UMA

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *