MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Nissan Townstar

Nissan przedstawia kompaktowy lekki samochód użytkowy (LCV) nowej generacji: Townstar. Nowa gama lekkich samochodów użytkowych Nissana, wraz z modelem Townstar w wersji w pełni elektrycznej, została stworzona z myślą o przygotowaniu firm na nadchodzące zmiany i związane z nimi regulacje oraz przyspieszeniu rozwoju transportu bezemisyjnego.

Nissan Townstar

Najbardziej kompleksowy z technologicznego punktu widzenia lekki samochód dostawczy w ofercie Nissana – nowy Townstar – wzbogaca klasę kompaktowych samochodów użytkowych o pakiet ponad 20 technologii, stając się znaczącym konkurentem w swoim segmencie.

Nissan Townstar

Bazując na sukcesie Nissana e-NV200, pioniera i lidera rynku lekkich bezemisyjnych samochodów użytkowych, w pełni elektryczna wersja nowego modelu Townstar została zoptymalizowana z myślą o potrzebach klienta. Dzięki wydajnemu akumulatorowi o pojemności 44 kWh, zaawansowanej technologii i niskim kosztom eksploatacyjnym, Townstar zaoferuje także efektywne rozwiązanie z zakresu mobilności, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Nissan Townstar

„Oferując wysokowydajne rozwiązania w zakresie układów napędowych, ergonomiczną konstrukcję i wyjątkowe technologie, nowy Townstar jest w pełni gotowy, by zaspokajać stale zmieniające się potrzeby klientów” – powiedziała Emmanuelle Serazin, dyrektorka ds. sprzedaży dla klientów flotowych i samochodów użytkowych w Nissan Europe.

Nissan Townstar

„W obliczu zaostrzonych norm emisji, ograniczeń wjazdowych do miast i stale rosnącego zapotrzebowania na dostawy krótkodystansowe, duże i małe firmy muszą znaleźć skuteczne i zrównoważone rozwiązania, aby zachować konkurencyjność i zoptymalizować swoją działalność” – dodała.

Nissan Townstar
Niezawodne rozwiązania i wydajne układy napędowe

Opracowany z myślą o optymalnej wydajności i wszechstronnych zastosowaniach w środowisku miejskim, nowy Townstar będzie dostępny z dwoma układami napędowymi, zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej.

Nissan Townstar

Odmiana benzynowa oferowana będzie z silnikiem o pojemności 1,3 litra zapewniającym pełną zgodność z najnowszymi przepisami emisji spalin (Euro 6d). Jednostka ta generuje 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego, idealnie łącząc moc z wydajnością.

Nissan Townstar

Zbudowany z wykorzystaniem doświadczenia zdobytego przez Nissana w segmencie elektrycznych samochodów użytkowych, elektryczny Townstar zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 44 kWh. Będzie on również wyposażony w zaawansowane rozwiązania technologiczne. Rozwiązania takie jak inteligentne zarządzanie energią oraz wydajny system chłodzenia akumulatora. Nowy samochód użytkowy zastąpi też w gamie Nissana model e-NV200. Będzie oferował moment obrotowy na poziomie 245 Nm i 285 km zasięgu.

Nissan Townstar
Najnowsze technologie zwiększające bezpieczeństwo i system informacyjno-rozrywkowy

Stworzony z myślą o idealnym wpasowaniu się w codzienne życie klientów, Townstar wzbogaca także ofertę lekkich samochodów użytkowych Nissana o pakiet ponad 20 nowych technologii.

Nissan Townstar

Dzięki licznym rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa i zaawansowanym funkcjom wspomagającym kierowcę, takim jak system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego (Side Wind Assist) i kołysaniem przyczepy (Trailer Sway Assist), nowy Townstar zapewni poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Inteligentny system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów oraz manewrowania na skrzyżowaniach, a także system automatycznego parkowania i inteligentnego tempomatu uplasują model Townstar w czołówce swojej kategorii.

Nissan po raz pierwszy wprowadzi też system kamer 360º (Around View Monitor – AVM) w segmencie kompaktowych samochodów użytkowych. Przyczynia się tym samym do upowszechnienia tego nowoczesnego rozwiązania technologicznego. Wykorzystując zestaw odpowiednio rozmieszczonych kamer system wyświetla pełen obraz dookoła samochodu, zapewniając kierowcy komfort bezstresowego parkowania w przestrzeni miejskiej.

Klienci decydujący się na elektryczną odmianę modelu Townstar będą mogli również korzystać z innowacyjnego, zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy ProPILOT. Pomagając kierowcy podczas jazdy po autostradzie, funkcja ta umożliwia także automatyczne zwalnianie do pełnego zatrzymania i przyspieszanie poprzez podążanie za pojazdem poprzedzającym. Dodatkowo także na utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu, nawet na łagodnych łukach.

Wygodne funkcje obsługi połączeń (eCall, Apple CarPlay/Android Auto) oraz bezprzewodowego ładowania telefonu będą dostępne we wszystkich wersjach. Z kolei rozbudowane usługi łączności zostaną udostępnione wraz z debiutem wersji w pełni elektrycznej.

Wymienione usługi w elektrycznym Nissanie Townstar wyświetlane będą na 8-calowym ekranie dotykowym. Połączono go z 10-calowym cyfrowym panelem zegarów znajdującym się na wprost kierowcy.

Nowoczesna stylistyka nadwozia i wnętrza

Zaprojektowany na płycie podłogowej CMF-CD Aliansu, nowy Townstar został zbudowany od podstaw z myślą o jakości i funkcjonalności. Samochód ten, jako pierwszy model marki w Europie, będzie również posiadał nowe logo Nissana. Będzie również najnowszym pojazdem w ramach planu transformacji Nissan NEXT. Jego priorytetem jest też zrównoważony rozwój i rentowność w ramach globalnej działalności firmy.

Nowy Townstar w wersji dostawczej został opracowany tak, aby zaspokoić potrzeby klientów, m.in. małych i średnich przedsiębiorców. Klientów, którzy poszukują zarówno wszechstronności, wygody i odpowiedniej przestrzeni ładunkowej, jak i nowoczesnych rozwiązań, takich jak system automatycznego parkowania.

Wersja pasażerska Nissana Townstar będzie także idealnym kompanem rodzinnych podróży. Wszystko dzięki możliwościom w zakresie przechowywania bagażu i rzeczy podręcznych o łącznej pojemności 775 litrów. Od eleganckiego wykończenia foteli i drzwi po nowoczesną konsolę oraz deskę rozdzielczą, kabina nowego Townstara zapewni komfort porównywalny z samochodem osobowym. Nie zabraknie także funkcji wspierających bezpieczeństwo. Samochód będzie posiadał funkcje takie jak: przypominanie o zapięciu pasów, automatyczny system hamowania awaryjnego, asystent utrzymania pasa ruchu, system wykrywania pojazdów znajdujących się w martwym polu czy system rozpoznawania znaków drogowych

W pełni elektryczny, nowy Townstar nawiązuje wyglądem do estetyki modelu Ariya. W projekcie uwzględniono także charakterystyczne reflektory LED oraz aerodynamiczną osłonę przednią. Łączy ona szlachetny ornament Kumiko i charakterystyczny dla marki motyw litery V ze światłami do jazdy dziennej.

Również benzynowa wersja nowego modelu wyróżnia się wyrazistym, dynamicznym wyglądem dzięki specjalnemu wzornictwu przodu nadwozia. Zawarto w nim zintegrowane „kurtyny powietrzne”, które optymalizują przepływ powietrza wokół zderzaka przedniego i przednich kół. Dzięki temu opór aerodynamiczny jest mniejszy przy jednoczesnej optymalizacji zasięgu samochodu i zużycia paliwa.

Elastyczne rozwiązanie dla biznesu

Liczne możliwości konfiguracji sprawiają także, że nowy Townstar to niezawodny, komfortowy i efektywny partner w mobilności przeznaczonej dla biznesu.

Dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności do 3,9 m3 z uchylną przegrodą, nowy kompaktowy samochód dostawczy zapewnia możliwość przewozu dwóch europalet i ładowność na poziomie 800 kg. Aby dostosować się do wymagań różnego rodzaju firm, wysokowydajne układy napędowe umożliwiają holowanie ładunku o masie do 1500 kg.

Dostęp do przestrzeni ładunkowej ułatwiają także duże boczne drzwi przesuwne. Czynią one rozładunek samochodu niezwykle prostym. Z tyłu klient będzie miał możliwość wyboru pomiędzy otwieranymi pod kątem 180 stopni drzwiami 60/40 lub klasyczną klapą. We wnętrzu znajdą się natomiast przemyślane rozwiązania do przechowywania i przewozu towarów, a także specjalna przestrzeń na pokładowe narzędzia biurowe.

Pięcioletnia gwarancja – lider w branży

Wraz z nowym modelem Nissan ponownie spełnił więc podjęte przez siebie zobowiązania dostarczania rozwiązań charakteryzujących się jakością i rzetelnością. Właściciele każdego modelu z gamy lekkich samochodów dostawczych Nissana korzystają z ogólnoeuropejskiej gwarancji na 5 lat lub 160 000 km. Ponadto samochód posiada gwarancję na 8 lat lub 160 000 km udzielaną na pojemność akumulatora w wersji elektrycznej.

Gwarancja obejmuje także pokrywę lakierniczą, oryginalne części i akcesoria oraz pomoc drogową, zapewniając kompleksową ochronę zapewniającą spokój ducha.

Specyfikacja Nissana Townstar EV*

Pojemność akumulatora (użyteczna)44 kWh
Moc maksymalna90 kW (122 KM)
Maksymalny moment obrotowy245 Nm
Szacowany zasięgDo 285 km
Moc ładowania prądem zmiennym (AC)11 kW (standard) lub 22 kW (opcja)
Moc ładowania prądem stałym (DC)75 kW (CCS)
Czas ładowania prądem stałym (DC)Od 0 do 80%: 42 min
System chłodzenia akumulatoraTak (w wersji z ładowarką 22 kW, opcja dla wersji 11 kW)

*Wszystkie dane zostaną potwierdzone po uzyskaniu homologacji.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *