Odbudowane Lamborghini Countach LP 500 przetestowane na torze

Po debiucie na Concorso d’Eleganza Villa d’Este, Lamborghini Countach LP 500 zrekonstruowany przez oddział Lamborghini – Polo Storico był gwiazdą podczas imprezy „Countach LP 500: The Shakedown”. Impreza odbyła się 9 października 2021 r. na torze wyścigowym Vizzola Ticino. Wziął w niej udział kolekcjoner, który zlecił odbudowę oraz wszyscy, którzy uczestniczyli w jej tworzeniu.

Lamborghini Countach LP 500 na torze
Jazdy na torze

W ramach współpracy z Automobili Lamborghini, Pirelli udostępniło swój tor Vizzola Ticino. Na nim właśnie, po 25 000 godzinach pracy wymaganych do przebudowy, Polo Storico miało okazję przetestować Lamborghini Countach LP 500 przed oficjalną prezentacją w Villa d’Este. Aby sprawdzić wykonane prace renowacyjne w klasycznych samochodach Lamborghini, zanim zostaną one zwrócone ich właścicielom zawsze wykonywane są testy drogowe. Lokalizację toru również wybrano, aby oficjalnie zaprezentować samochód kolekcjonerowi. Oczywiście pozwolono mu doświadczyć emocji związanych z przejechaniem kilku okrążeń.

Lamborghini Countach LP 500 na torze

Giuliano Cassataro, szef serwisu marki Lamborghini i Polo Storico, skomentował: „Testy drogowe i testy na torze potwierdziły, że Lamborghini Countach LP 500 oprócz tego, że jest piękny, jest również w pełni działającym samochodem. Jego opony mają większy rozmiar w porównaniu z oponami standardowymi modelu LP 400. Są 40 milimetrów większe z przodu i 50 milimetrów z tyłu). Nadaje to temu samochodowi atrakcyjny i proporcjonalny wygląd. Dzięki temu jest on samochodem nadal bardzo nowoczesnym – nawet pół wieku po swoim pierwotnym debiucie. Poczuliśmy, że ważne jest, aby móc świętować powtórne powstanie tego samochodu razem z klientem. Chcieliśmy także podzielić się ekscytacją z tego, że samochód ten fantastycznie wygląda i także jeździ, z wszystkimi którzy poświęcili tyle godzin pracy w jego stworzenie”.

Lamborghini Countach LP 500 na torze
Wystawa w Muzeum MUDETEC w Sant’Agata Bolognese

Odbudowane od nowa Lamborghini Countach LP 500 można oglądać do 15 listopada 2021 r. Można podziwiać je w Muzeum MUDETEC w Sant’Agata Bolognese. Oprócz samochodu na wystawie zaprezentowano rurowe podwozie modelu Countach LP 400.

Można obejrzeć także drugi egzemplarz Lamborghini Countach LP 400 i wersję Countach 5000 Quattrovalvole. Wszystkie stoją obok prototypu Countach, tworząc dla odwiedzających historyczną podróż odkrywania pięćdziesięciu lat historii tego legendarnego Lamborghini.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.