MotoryzacjaNajważniejszeSport

Kajetanowicz i Szczepaniak na podium WRC3 Rajdu Monza 2021

Po fenomenalnym sezonie i emocjonującym finale podczas Rajdu Monza, Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak stanęli na podium Rajdowych Mistrzostw Świata 2021! Załoga LOTOS Rally Team w rewelacyjnym stylu zaliczyła najlepszy sezon w historii. Wielokrotnie wygrywali z najszybszymi załogami świata i udowadniając, że są jednymi z najlepszych. Walka o triumf trwała do końca ostatniego odcinka specjalnego. Mimo świetnego tempa Kajetanowicz ostatecznie cieszy się z tytułu wicemistrza świata. Polacy sięgnęli po trzecie z rzędu podium w sezonie, co również jest unikatowym osiągnięciem. Cała Polska dziś świętuje!

WRC Rajd Monza 2021: Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak
Maciek Szczepaniak mistrzem świata WRC3, a Kajetan Kajetanowicz wicemistrzem

Kajetan Kajetanowicz z Maćkiem Szczepaniakiem po zaciętej walce o sekundy do ostatniego odcinka zajęli trzecie miejsce w rajdzie, tuż za załogą Rossel/Renucci, jadącą Citroenem C3 Rally2. Rossel zatem zdobył tytuł mistrza świata, a Kajetan Kajetanowicz zajął drugie miejsce w sezonie 2021 WRC3. Natomiast pilot Kajetana – Maciek Szczepaniak został mistrzem świata WRC3 w klasyfikacji pilotów z uwagi na fakt, że Rossel w Rajdzie Monza wystartował z innym pilotem. To dało Maćkowi zatem przewagę punktową i tytuł mistrza świata w klasyfikacji WRC 3 co-driver.

WRC Rajd Monza 2021: Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak
Wyjątkowy sezon

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak mają za sobą wyjątkowy sezon. Polacy pokazali nie tylko doskonałe tempo, ale także wielką skuteczność. Na siedem startów sześciokrotnie stawali na podium, zajmując drugie miejsca w Estonii, Hiszpanii i zakończonym właśnie Rajdzie Monza, a wygrywając w Portugalii, na Sardynii i także w Grecji. Po drugim miejscu w sezonie 2019 (kategoria WRC 2) i trzecim w ubiegłym roku (kategoria WRC 3), duet LOTOS Rally Team sięga więc po kolejne podium. Kajetanowicz ukończył zatem zmagania jako wicemistrz świata, Szczepaniak (z racji zmiany pilota u głównego konkurenta, Yohana Rossela) – z tytułem mistrzowskim. Sukces ten nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne wsparcie strategicznego partnera, Grupy LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

WRC Rajd Monza 2021: Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak

– Tegoroczne Rajdowe Mistrzostwa Świata dobiegają właśnie końca. To nasz najlepszy sezon, od kiedy ścigamy się wśród najszybszych rajdowych załóg na świecie. Trzy wygrane rajdy, łącznie sześć podiów w siedmiu startach dało wicemistrzostwo świata! Choć do głównego celu zabrakło tak niewiele, mogę wracać do Polski z podniesionym czołem. Chciałbym podziękować mojemu zespołowi LOTOS Rally Team, który pokazał, że nawet w najtrudniejszych chwilach potrafi się zmotywować i zademonstrować ogromne serce do walki. Dziękuję także naszym kibicom, których doping zawsze ma dla mnie wielką wartość. Dziękuję naszym partnerom, bez których walka o tytuł nie byłaby w ogóle możliwa. Jak zawsze, osobne podziękowania kieruję też w stronę swojej rodziny, która najlepiej wie, jak wiele wysiłku kosztowała mnie ta gra – kocham Was i pamiętajcie, że jesteście dla mnie najważniejsi! – komentował zawodnik LOTOS Rally Team, Kajetan Kajetanowicz.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają strategiczny partner LOTOS Rally Team – Grupa LOTOS, a także Delphi Technologies, Pirelli, SJS Driving Experience oraz Grupa Sikora.

Rajd Monza 2021 – nieoficjalna klasyfikacja WRC 3:
 1. Crugnola/Ometto (Włochy, Hyundai i20 N Rally2) 2:48:15,5 s
 2. Rossel/Renucci (Francja, Citroën C3 Rally2) +4,0 s
 3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Polska, Škoda Fabia Rally2 evo) +7,1 s
 4. Munster/Louka (Luksemburg/Belgia, Hyundai i20 N Rally2) +1:31,5 s
 5. De Tommaso/Ascalone (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:11,4 s
 6. Ingram/Whittock (Wielka Brytania, Škoda Fabia Rally2 evo) +2:29,1 s
 7. McErlean/Fulton (Irlandia, Hyundai i20 N Rally2) +2:40,5 s
 8. Perico/Turati (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +5:09,0 s
 9. Dall’Era/Brovelli (Włochy, VW Polo GTI Rally2) +8:40,4 s
 10. Roncoroni/Brusadelli (Włochy, Škoda Fabia Rally2 evo) +9:01,5 s
Droga Kajetanowicza i Szczepaniaka do kolejnego podium w Rajdowych Mistrzostwach Świata:
 • Chorwacja (22-25.04) – 1. miejsce
 • Portugalia (20-23.05) – 1. miejsce
 • Sardynia (3-6.06) – 8. miejsce
 • Estonia (15-18.07) – 2. miejsce
 • Akropol (9-12.09) – 1. miejsce
 • Katalonia (14-17.10) – 2. miejsce
 • Monza (18-21.11) – 2. miejsce

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *