MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Mazda CX-60 – zapowiedź

Nowa Mazda CX-60 PHEV, której debiut zaplanowano na 8 marca 2022 r., jest pierwszym z dwóch nowych modeli powstałych w oparciu o dużą platformę. Będą one wprowadzane w Europie w perspektywie najbliższych dwóch lat.

CX-60 PHEV jest potwierdzeniem zaangażowania Mazdy w wielopłaszczyznowe podejście do zrównoważonej mobilności oraz zasadę rozwijania odpowiednich rozwiązań we właściwym czasie. W przyszłości dołączy do niej model CX-80, mający trzy rzędy siedzeń.

Mazda CX-60 PHEV zapoczątkuje europejską gamę modeli hybrydowych typu plug-in. Napędzać je będzie 2,5-litrowy czterocylindrowy silnik benzynowy ze zwiększającym osiągi silnikiem elektrycznym. Generuje on łączną moc przekraczającą 300 KM.

Pierwszy układ napędowy PHEV Mazdy oferuje płynne i mocne przyspieszenie. Zapewnia kierowcy większą pewność i także przyjemność z prowadzenia w najróżniejszych sytuacjach drogowych.

Mazda CX-60 - zapowiedź

Mazda pokazała krótki film, będący zapowiedzią nowego modelu. Widać na nim przez krótką chwilę przejeżdżającą nową Mazdę CX-60. Zrobiliśmy więc zrzut ekranu, w którym częściowo widoczny jest bok samochodu. Prawda że nie ma stylistycznej rewolucji?

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *