MotoryzacjaNajważniejszeSport

Inter Europol Competition na 5 miejscu w Dubaju

W ostatni weekend, wyścigowy zespół Inter Europol Competition wziął udział w pierwszych dwóch rundach sezonu 2022 Asian Le Mans Series. Oba wyścigi odbyły się na torze w Dubaju. Do wyścigu zgłoszono trzech kierowców: Guilherme Oliveira, Nico Pino i Jamesa Daysona. Jednakże ostatni z nich nie mógł wystartować i zastąpił go Alex Buhkantsov. James Dyson powróci jednak jako kierowca Inter Europol Competition na trzecią i czwartą rundę ALMS 2022, która odbędzie się za tydzień, ponownie na torze w Dubaju.

Inter Europol Competition, 1 i 2 runda Asian Le Mans Series 2022 (ALMS) Dubai
Pierwszy wyścig

Mały problem techniczny, do którego doszło w ostatniej godzinie pierwszego wyścigu Asian Le Mans Series na torze w Dubaju miał poważne konsekwencje dla zespołu Inter Europol Competition.

Aleks Buchancow spisał się doskonale podczas dwóch pierwszych godzin ścigania. Rosjanin, który dołączył do zespołu w ostatniej chwili nigdy wcześniej nie prowadził prototypu klasy LMP3. Podczas swojej zmiany utrzymywał drugie miejsce. Jadący jako drugi Guilherme Oliveira mial szansę podjąć walkę o zwycięstwo, ale podczas okresu żółtej flagi musiał zjechać na naprawę małej usterki elektrycznej. 14 minut później samochód opuścił boks, prowadzony już przez kolejnego kierowcę – Nico Pino, który robił co mógł i doprowadził żółto-zielony prototyp do mety na 5 miejscu w klasie LMP3.

Inter Europol Competition, 1 i 2 runda Asian Le Mans Series 2022 (ALMS) Dubai
Alex Bukhantsov:

“Jestem pod wrażeniem tej przygody. Wcześniej może przez godzinę prowadziłem prototyp podczas sesji testowej, a w wyścigu jechałem przez dwie godziny. Przez kilka pierwszych okrążeń, może godzinę nie było mi łatwo, ale potem opanowanie wróciło i skupiłem się na uzyskiwaniu czasów okrążeń. Były niekiedy problemy podczas wyprzedzania szybkich samochodów GT3, które mają naprawdę skuteczne hamulce. Jestem już gotowy na kolejny wyścig.”

Guilherme Oliveira:

“Byliśmy naprawdę szybcy w tym wyścigu i zajmowaliśmy solidne drugie miejsce, gdy defekt panelu świetlnego spowodował dużą stratę. Szkoda, bo mieliśmy szansę nawet na zwycięstwo. Straszny pech. Teraz już znam zarówno tor, jak i samochód  znacznie lepiej, dlatego w niedzielę będziemy cisnąć ile się da.”

Nico Pino:

“Spotkał nas wielki pech. Musieliśmy naprawić panel świetlny i straciliśmy z tego powodu dużo czasu. Wyjechałem na tor na zimnych oponach, ale szybko poczułem się w samochodzie naprawdę komfortowo. Jesteśmy mocni, samochód jest bardzo dobry i w sumie dobrze sobie radziliśmy. Jutro czeka nas ciekawa walka.”

Inter Europol Competition, 1 i 2 runda Asian Le Mans Series 2022 (ALMS) Dubai
Drugi wyścig

Drugi wyścig Asian Le Mans Series w Dubaju okazał się trudny dla zespołu Inter Europol Competition. Żółto-zielony Ligier JS P320 z numerem 13 po starcie z czwartegopola ucierpiał w kontakcie z innym samochodem w pierwszej godzinie. Potem załoga otrzymała karę 10-sekundową karę za wykroczenie regulaminowe podczas postoju w boksie i spadła na siódme miejsce. Udało się odrobić część strat i ukończyć wyścig, podobnie jak dzień wcześniej na piątej pozycji.

Przez pierwsze dwie godziny prototyp z numerem 13 prowadził Aleks Buchancow. Rosjanin nie czuł się w kokpicie tak dobrze, jak dzień wcześniej i nie był w stanie utrzymać czwartej pozycji, z której startował. Oliveira przejął samochód na siódmym miejscu i wkrótce zyskał jedną pozycję. Jadący na ostatniej zmianie Nico Pino cisnął tyle, na ile był w stanie i awansował w ostatniej godzinie na piąte miejsce.

Inter Europol Competition, 1 i 2 runda Asian Le Mans Series 2022 (ALMS) Dubai
Aleks Buchancow:

“Jakoś straciłem dobre wyczucie, które miałem wczoraj. Miałem dziś sporo problemów w dużym ruchu na torze przy wyprzedzaniu samochodów GT. Po kontakcie z jednym z rywali, zacząłem odczuwać ból prawej ręki, który na szczęście ustąpił po kilku okrążeniach. Szczerze mówiąc, chyba trochę odczuwałem jeszcze wysiłek fizyczny związany z wczorajszym wyścigiem. Życzę zespołowi dużo szczęścia w Abu Dhabi.”

Guilherme Oliveira:

“Na początku swojej zmiany zacząłem natychmiast jechać szybkim tempem, aby zredukować stratę. Starałem się wycisnąć z samochodu, ile się dało, ale niewiele dało się zrobić wskutek uszkodzenia. Wczoraj mieliśmy więcej swobody w kwestii doboru tempa i było nieco więcej luzu. Dziś presja była większa.”

Nico Pino:

“To był nieco pechowy wyścig. Z każdym okrążeniem samochód spisywał się coraz gorzej. Zmagałem się z nadsterownością, samochód był niestabilny, zwłaszcza tył. Był trudny w prowadzeniu. Mam nadzieję, że w Abu Dhabi będziemy mieli więcej szczęścia i staniemy na podium. Samochód jest dobry, kierowcy również, więc wszystko jest możliwe.”

Sascha Fassbender (team manager):

“To był weekend pełen wydarzeń. Bardzo dziękuję Aleksowi, który zastąpił w ostatniej chwili zakażonego Covidem Jamesa Daysona. Szczęśliwie James czuje się już dobrze i jest w drodze Abu Dhabi, gdzie wystartuje w dwóch kolejnych wyścigach w ramach przygotowań do sezonu ELMS. Dla naszych młodych kierowców był to weekend pełen nauki i zbierania doświadczeń. Wczoraj niewielki problem techniczny być może kosztował nas zwycięstwo. Dziś jechaliśmy uszkodzonym samochodem, więc jesteśmy szczęśliwi, że udało się dojechać do mety. Jedziemy teraz z wielką motywacją do Abu Dhabi.”

Kalendarz Asian Le Mans Series 2022:
  • 1 Runda, 12 lutego, Dubaj
  • 2 Runda, 13 lutego, Dubaj
  • 3 Runda, 19 lutego, Abu Dhabi
  • 4 Runda, 20 lutego, Abu Dhabi
Wyniki 1 i 2 runda Asian Le Mans Series 2022 (ALMS) Dubai

Informacja prasowa

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *