MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Mazda CX-60 PHEV – 100 sztuk sprzedane w tydzień

W zaledwie tydzień od rozpoczęcia w Polsce przedsprzedaży nowego, flagowego modelu Mazdy, CX-60, dealerzy zebrali już 100 zamówień. Największy SUV w europejskiej ofercie jest też pierwszym modelem japońskiego producenta oferowanym z autorskim rozwiązaniem PHEV – hybrydy typu plug-in z możliwością ładowania z gniazdka. Ten napęd opierający się na silniku benzynowym 2,5 Skyactiv-G o mocy 192 KM oraz silniku elektrycznym o mocy 100 kW przekazuje systemową moc maksymalną 327 KM na wszystkie koła. To czyni z CX-60 najmocniejszą seryjnie produkowaną Mazdę w historii. To także najlepiej przyspieszający model w obecnej ofercie producenta. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 5,8 sekundy. Na pełnym ładowaniu akumulatora trakcyjnego o pojemności 17,8 kWh można pokonać do 63 km.

Nowa Mazda CX-60
Nowa Mazda CX-60
100 sztuk sprzedane w Polsce w tydzień od światowej premiery

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z przyjęcia naszego nowego modelu przez klientów. Po raz pierwszy w historii Mazdy w Polsce zebraliśmy tak dużo zamówień w tak krótkim czasie. Dodatkowo udało się to zaledwie w tydzień od światowej premiery, która miała charakter prezentacji online. Ten wynik cieszy jeszcze bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że początkowo wprowadzamy CX-60 z napędem PHEV. Należy pamiętać, że ten rodzaj napędu jest ciągle niszowym rozwiązaniem w segmencie D SUV. W zeszłym roku wszyscy konkurenci premium – Mercedes GLC, BMW X3, Audi Q5 czy Volvo XC60 – zanotowali w Polsce łącznie 1628 rejestracji wersji z napędem hybrydowym ładowanym z gniazdka. Stanowiło to zaledwie 5,3% ogółu sprzedaży w tym segmencie. Popularność Mazdy CX-60 to też dowód na to, o czym mówili nasi klienci jeżdżący głównie Mazdą 6 i Mazdą CX-5. To potwierdzenie, że myśląc o kolejnej Maździe poszukują czegoś większego, mocniejszego.” – mówi Piotr Nowak, Dyrektor Sprzedaży Mazda Motor Poland.

Nowa Mazda CX-60
70% zamówień od stałych klientów

W rzeczywistości większość, bo blisko 70 proc. zebranych zamówień pochodzi od klientów lojalnych, którzy jeżdżą obecnie innym modelem Mazdy. Dla nich przygotowana została oferta specjalna. Pierwszym 60 osobom daje ona możliwość odbioru samochodów w pierwszej kolejności. Dodatkowo związana jest z propozycją wyboru panoramicznego dachu za złotówkę, vouchera na akcesoria Mazdy o wartości 5900 zł lub atrakcyjnej oferty ubezpieczenia samochodu w programie Mazda Ubezpieczenia.

Nowa Mazda CX-60
Nowa Mazda CX-60

Z danych wynika, że spośród wszystkich klientów największą popularnością cieszy się wersja Homura. Na nią zdecydowało się 57 proc. nabywców, natomiast najwyższą wersję Takumi wybrało 27 proc. zamawiających. Wśród kolorów przoduje nowy Rhodium White, na który zdecydował się co czwarty klient. Tuż za nim jest Soul Red Crystal z 23 proc. zamówień. Co 5. osoba wykonująca konfigurację u dealera podpisuje także zamówienie Mazdy CX-60. Rekordzista wyspecyfikował swój egzemplarz za 316 tys. zł.. Największą liczbę zamówień, 14 szt. zebrał do tej pory salon Pro-Moto w Katowicach. Tuż za nim plasuje się Mazda Mirai z Sosnowca z 13 zamówieniami.

Nowa Mazda CX-60
Nowa Mazda CX-60
Pierwsze samochody w październiku

Pierwsze egzemplarze nowej Mazdy CX-60 PHEV trafią do klientów w październiku. Wówczas we wszystkich polskich salonach pojawią się też samochody ekspozycyjne i demonstracyjne. Jeszcze w wakacje Mazda Motor Poland planuje cykl premierowych prezentacji u dealerów. „Jesteśmy przekonani, że nasz SUV znajdzie też nabywców wśród właścicieli samochodów innych marek. Mamy atrakcyjnie pozycjonowany model z wyróżniającą się stylizacją i wnętrzem ucieleśniającym hasło Crafted in Japan. Można go zamawiać w dowolnej wersji wyposażenia z odbiorem na jesień tego roku, co w tych czasach też stanowi ogromny atut na rynku. W późniejszym czasie dołączymy nowe, sześciocylindrowe, rzędowe silniki Diesla i benzynowy, które uatrakcyjnią naszą ofertę i pozwolą na swobodne dopasowanie rodzaju napędu do potrzeb odbiorcy.”- dodaje Piotr Nowak.

Nowa Mazda CX-60

Bogato wyposażona Mazda CX-60 PHEV o mocy 327 KM, której standardowa specyfikacja Prime-Line obejmuje m.in. reflektory LED ze spryskiwaczami, fabryczną nawigację satelitarną, tempomat, felgi 18”, pakiet systemów bezpieczeństwa i-Activsense, bezprzewodowy interfejs Apple CarPlay i Android Auto oraz automatyczną przekładnię i napęd na wszystkie koła, będzie dostępna w atrakcyjnym leasingu Mazda Finance od 2050 zł netto miesięcznie przy 15% wpłaty własnej i finansowaniu na 36 miesięcy z rocznym przebiegiem 20 tys. km. Cennik Mazdy CX-60 zaczyna się od kwoty 229 900 zł.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *