MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Hybrydowa Mazda 2 już w ofercie

Mazda Motor Poland ogłasza dane techniczne, wyposażenie i ceny Mazdy 2 Hybrid. Ten w pełni hybrydowy samochód z segmentu B, stworzony w ścisłej współpracy z Toyotą, można zamawiać od początku lutego u wszystkich dealerów Mazdy. Samochód dostępny będzie w cenie od 79 900 zł za wersję PURE. Wyposażono ją w bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa z adaptacyjnym tempomatem, klimatyzacją automatyczną oraz interfejsem Android Auto i Apple CarPlay. Pierwsze egzemplarze Mazdy 2 Hybrid trafią do klientów w Polsce na początku kwietnia.

Mazda 2 Hybrid
Mazda 2 Hybrid
Mazda 2 czyli Toyota Yaris

Nowa Mazda2 Hybrid jest dla marki Mazda samochodem bardzo ważnym w kontekście dążenia do realizacji celów strategii „Sustainable Zoom-Zoom 2030”. To długoterminowa wizja rozwoju technologicznego Mazdy. Mówiąc konkretnie, zgodnie z postanowieniami Porozumienia Paryskiego, celem marki jest osiągnięcie do roku 2050 neutralności śladu węglowego we wszystkich obszarach działalności (co obejmuje produkty, technologie, procesy produkcji i sprzedaży). We wszystkich segmentach pojazdów istnieją coraz silniejsze tendencje ku dalej posuniętej elektryfikacji. W segmencie B pojazdy z napędem hybrydowym już obecnie cieszą się największą popularnością po silnikach benzynowych.

Mazda 2 Hybrid

Pełny napęd hybrydowy Mazdy 2 Hybrid, osiąga moc 116 KM /85 kW. Pozwala on uzyskać zużycie paliwa mierzone wg procedury WLTP na poziomie tylko 3,8 l/100 km. Jednocześnie napęd ten zapewnia także niską emisję CO2 wynoszącą zaledwie 87 g/km. Co więcej, działając w trybie czysto elektrycznym EV, Mazda2 Hybrid generuje zerowe emisje CO2, NOx i cząstek stałych.

Mazda 2 Hybrid

Mazda spodziewa się także, że do 2030 r. co najmniej 40% jej gamy w Europie stanowić będą pojazdy o napędzie w pełni elektrycznym. Producent planuje także, że wszystkie jej pozostałe modele będą w jakimś stopniu zelektryfikowane.

Mazda 2 Hybrid

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *