MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowe Mitsubishi Colt – zapowiedź

Mitsubishi Motors Europe poinformowało dziś o powrocie do europejskiego segmentu B po prawie 10 latach nieobecności. Marka zapowiedziała wprowadzenie na rynek pięciodrzwiowego hatchbacka COLT nowej generacji. Nowy samochód ma wejść do sprzedaży jesienią 2023 roku.

Nowy COLT będzie rywalizował z rynkową konkurencją obok modeli Space Star, niedawno zapowiedzianego nowego ASX-a oraz Eclipse Cross PHEV. Znacząco zwiększy on zasięg oferty Mitsubishi Motors w kluczowych segmentach europejskiego rynku motoryzacyjnego. Nowa gama samochodów osobowych marki będzie więc od 2023 roku składać się z hatchbacków i SUV-ów. Będą one oferowane także ze zelektryfikowanymi układami napędowymi.

Colt znany już od 1962 roku

Nazwa modelu COLT, która pojawiła się w 1962 roku, ma bogatą tradycję. Towarzyszyła ona wielu generacjom kompaktowych aut marki na całym świecie. Stała się także jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli w gamie Mitsubishi. Poprzednia generacja, produkowana także w Europie, sprzedała się w latach 2004-2014 w tym regionie w liczbie ponad 400 000* egzemplarzy.

Mitsubishi Colt 600 - 1962 rok
Mitsubishi Colt 600 – 1962 rok

Nowy COLT będzie dysponował bogatym zestawem wyposażenia, najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi i pełną gamą układów napędowych. Produkcja będzie odbywać się w zakładzie Renault w Bursie w Turcji. Podobnie jak ASX nowej generacji, COLT będzie bazował na platformie CMF-B, opracowanej przez Alians Renault-Nissan-Mitsubishi.

Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe, powiedział:

Wprowadzenie nowego hatchbacka COLT i zapowiadanego wcześniej nowego ASX-a, obok podstawowego modelu Space Star i elektrycznego i hybrydowego Eclipse Cross PHEV, znacznie poszerzy naszą ofertę dla klientów w 2023 roku. Mitsubishi Motors może poszczycić się długą historią w segmencie B. Oznaczenie COLT jest też jej symbolem. Z niecierpliwością czekamy na ten nowy rozdział w historii COLT-a i marki w Europie.”

* Sprzedaż detaliczna modelu COLT w Europie w latach 2004-2014: 403 957 szt.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Jeden komentarz do “Nowe Mitsubishi Colt – zapowiedź

  • Z ciekawości wszedłem sobie na stronę z informacjami o marce i jest tam napisane, że Colt będzie dostępny również z alternatywnymi rodzajami napędu. Ciekawy powrót 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *