MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Toyota GR Supra manual debiutuje w Polsce

Sportowa Toyota GR Supra z 6-biegową manualną skrzynią biegów debiutuje na polskim rynku. Nowa przekładnia współpracuje z silnikiem 3.0 Twin-Scroll Turbo o mocy 340 KM oraz momencie obrotowym 500 Nm. Samochód z tak skonfigurowanym napędem otrzymał modyfikacje podwozia i specjalną funkcję Hairpin+, która daje większą radość z jazdy na górskich trasach. Przyspieszenie od 0-100 km/h GR Supry z manualną skrzynią wynosi 4,6 s.

Toyota GR Supra manual iMT
Toyota GR Supra manual iMT

Wraz z nową konfiguracją GR Supra staje się więc jednym z niewielu dostępnych na rynku mocnych aut sportowych z manualną skrzynią biegów. To sprawia, że model firmowany przez TOYOTA GAZOO Racing zyskuje też jeszcze większą atrakcyjność dla entuzjastów sportowej jazdy z pełną kontrolą nad samochodem.

Toyota GR Supra manual iMT
Toyota GR Supra manual iMT
Piąta generacja legendarnego coupe Toyoty

Toyota GR Supra, 5. generacja legendarnego sportowego modelu, zadebiutowała na targach w Detroit 14 stycznia 2019 roku. Był to pierwszy globalny model wyprodukowany przez TOYOTA GAZOO Racing. W kolejnych latach dołączyły do niego hot hatch GR Yaris i coupe GR86 oraz także zupełnie nowy model GR Corolla, który będzie dostępny na wybranych rynkach.

Toyota GR Supra manual iMT

GR Supra otrzymała klasyczną konstrukcję sportowego auta z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem z przodu i napędem na tylne koła. To nawiązanie do dziedzictwa poprzednich generacji Toyoty Supry oraz także legendarnej Toyoty 2000GT. Silnik, z którym GR Supra weszła na rynek, to 3-litrowa jednostka R6 z turbosprężarką typu Twin Scroll. Była ona do tej pory dostępna tylko z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów.

Toyota GR Supra manual iMT
Specjalny matowy lakier i nowe kolory wnętrza

Klienci zamawiający GR Suprę ze skrzynią manualną mogą wybrać nową brązową skórzaną tapicerkę, która dołącza do znanej już czarnej tapicerki. Obie zostały wykonane ze skóry naturalnej i syntetycznej. Nowością jest także ekskluzywny, matowobiały lakier Moonstone White, oferowany w połączeniu z brązowymi obiciami. Dopłata do specjalnego lakieru wynosi 10 000 zł.

Toyota GR Supra manual iMT
Toyota GR Supra manual iMT

GR Supra ze skrzynią manualną jest dostępna w wyższej wersji wyposażenia Executive. Zawiera ona m.in. system aktywnego zawieszenia (AVS), wyświetlacz HUD na przedniej szybie, system Premium Audio JBL, 19″ kute felgi w czarnym i srebrnym kolorze oraz pamięć ustawień fotela kierowcy, a także przednie i tylne czujniki parkowania oraz tempomat. GR Supra Executive z silnikiem 3.0 i manualną skrzynią biegów kosztuje 329 900 zł.

Toyota GR Supra manual iMT
Toyota GR Supra manual iMT
Popularność GR Supry w Polsce

Toyota GR Supra jest obecna na rynku od trzech lat, a każdy rocznik jest sprzedawany w ograniczonych liczbach. Polscy klienci złożyli do tej pory zamówienia na 146 samochodów. Zamówiono 91 aut z silnikiem 3.0 Turbo i 55 egzemplarzy z silnikiem 2.0 Turbo. W pierwszym roku sprzedaży zamówiono w Polsce 62 egzemplarze sportowej Toyoty. Od stycznia do maja 2022 roku zamówienia sięgnęły już liczby 30 egzemplarzy.

Toyota GR Supra manual iMT
Toyota GR Supra manual iMT

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *