Nowy Mercedes EQA już dostępny za…

W salonach Mercedes-Benz można zamawiać już nowy, kompaktowy model Mercedes-EQ w 100% na prąd – EQA. Wersja EQA 250 z silnikiem o mocy 190 KM i zasięgiem 426 km (cykl WLTP) kosztuje w Polsce od 199 900 zł.

190-konny silnik elektryczny EQA generuje 375 Nm momentu obrotowego. W rezultacie pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,9 s i rozwinięcie prędkości maksymalnej 160 km/h.

Wyposażenie

Kompleksowe wyposażenie standardowe EQA obejmuje m.in.: 18-calowe obręcze z lekkich stopów, tapicerkę łączącą tkaninę ze skórą syntetyczną ARTICO, fotele z regulacją odcinka lędźwiowego, wielofunkcyjną kierownicę wykończoną skórą, system multimedialny MBUX, aktywnego asystenta utrzymania pasa ruchu, alarm antywłamaniowy, aluminiowe relingi dachowe, reflektory LED (statyczne) i adaptacyjną regulację świateł drogowych, wybór trybów jazdy DYNAMIC SELECT, elektrycznie otwieraną tylną pokrywę, przewody do ładowania z gniazdka domowego i ze stacji publicznej, kamerę cofania, nawigację, system ochrony pieszych, nastrojowe oświetlenie w 64 odcieniach, a także ładowarkę pokładową 11 kW oraz pompę ciepła.

Wśród opcji uwagę zwraca także efektowny wizualnie, specjalny wariant Edition 1 (36 548 zł), oferowany z okazji debiutu EQA. Bazuje on na pakiecie wyposażenia Advantage oraz linii Electric Art, którą wyróżnia dwubarwna tapicerka z akcentami w kolorze różowego złota. EQA Edition 1 oferuje m.in. podgrzewane przednie fotele, skórzaną tapicerkę, czarne relingi dachowe. Dodatkowo także stylizację AMG oraz obręcze kół AMG o średnicy 20”.

Nowy Mercedes EQA

Nabywcy mają do wyboru również korzystnie wycenione pakiety dodatków, takie jak Advantage (9784 zł, obejmuje m.in. wyświetlacze 10,25” oraz asystenta martwego pola) czy pakiet innowacji MBUX (5870 zł, obejmuje wyświetlacz head-up i Asystenta wnętrza MBUX), a także rozszerzoną rzeczywistość dla MBUX-a (1991 zł), dach panoramiczny (5972 zł), wentylowane przednie fotele (4543 zł), adaptacyjne zawieszenie (5053 zł) czy wideorejestrator (1021 zł).

W przyszłości gama EQA wzbogaci się o kolejne warianty dopasowane do specyficznych wymagań klientów. Będzie to mocniejsza wersja z napędem na obie osie (z dodatkowym silnikiem elektrycznym), generująca moc ponad 272 KM. Dodatkowo zapowiadana jest także odmiana o zasięgu ponad 500 km w cyklu WLTP.

Nowy Mercedes EQA
“Zielone ładowanie” przez rok

Nabywcy EQA otrzymują roczną subskrypcję usługi Mercedes me Charge, która obejmuje „zielone ładowanie” bez dodatkowych kosztów. „Zielone ładowanie” oznacza, że Mercedes me Charge dostarcza szczegółowe gwarancje pochodzenia energii. Potwierdzają one, że prąd do ładowania jest rekompensowany poprzez wprowadzanie do sieci energii ze źródeł odnawialnych. W rezultacie kierowcy EQA mogą być „ekologiczni”. Mogą oni ładować swój samochód w dowolnym ze 175 000 punktów ładowania Mercedes me Charge w całej Europie.

EQA można zamawiać już w salonach Mercedes-Benz w Polsce. Pierwsze egzemplarze trafią do dealerów wiosną 2021 r.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *