ModeleMotoryzacjaNajważniejsze

Nowe LEGO Technic: Ferrari Daytona SP3

Miłośnicy supersamochodów mogą teraz podziwiać najnowsze arcydzieło Ferrari dzięki nowemu zestawowi LEGO Technic: Ferrari Daytona SP3 w skali 1:8. Ten model składający się z 3778 części jest pełen detali i funkcji, które pokazują sprawność inżynieryjną i elegancki design tej sportowej wyścigówki.

59 cm długości

Aby uchwycić esencję wyścigowego ducha w sercu marki Ferrari, nowy model LEGO Technic może pochwalić się działającą 8-biegową sekwencyjną skrzynią biegów z łopatkami do zmiany biegów, silnikiem V12 z ruchomymi tłokami i efektownymi, lakierowanymi na srebrno felgami. Fani marki mogą więc odtworzyć elegancki wygląd i smukłą aerodynamikę Ferrari Daytona SP3. Para drzwi otwiera się, odsłaniając eleganckie wnętrze z doskonale odtworzonym kokpitem z logo ferrari na kierownicy. To doskonałe wykończenie tego wizjonerskiego modelu. Ten czwarty model z serii LEGO Technic Ultimate Car Concept ma ok. 14 cm wysokości, 59 cm długości i 25 cm szerokości.

Mówiąc o tym modelu, Niels B. Christiansen, dyrektor generalny LEGO Group, powiedział: „Ten model jest świadectwem dążenia do doskonałości. Leży ono u podstaw zarówno Ferrari jak i LEGO Group. Żaden szczegół w projekcie nie został pominięty. Jako osoba z doświadczeniem inżynierskim jestem zachwycony dbałością o szczegóły i precyzją modelu w tak małej skali. „Jesteśmy niesamowicie szczęśliwi, że możemy współpracować z Ferrari, aby pomóc fanom przekształcić ich marzenia w rzeczywistość, budując w tym nowym zestawie ten wyjątkowy przykład wyścigowej doskonałości”.

„To była wielka przyjemność współpracować z Grupą LEGO nad tym modelem, oszałamiającą repliką naszego supersamochodu Daytona SP3 z limitowanej edycji. Dzięki tej zabawie z klockami LEGO fani Ferrari mogą teraz zbudować samochód i poczuć się, jakby byli uczestnikami procesu montażu. Mają możliwość wystawienia modelu we własnych domach, gdzie będą doceniać jego piękno”, mówi Flavio Manzoni, dyrektor ds. designu w Ferrari.

Od 1 czerwca 2022 r.

LEGO Technic Ferrari Daytona SP3 będzie dostępny od 1 czerwca 2022 r. w sklepach LEGO na całym świecie. Od 1 sierpnia 2022 r. można będzie go kupić także w pozostałych sklepach.

Informacja prasowa

Więcej o modelach samochodów przeczytacie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *