MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Buty do jazdy samochodem marki Sobiesław Zasada

Sobiesław Zasada to nie tylko legendarny, wybitny polski zawodnik rajdowy. To także przedsiębiorca działający w wielu branżach. Nie wszyscy to wiedzą, ale pierwszą jego firmą, założoną jeszcze w 1977 roku, jest istniejąca do dzisiaj krakowska wielobranżowa Alpha Technology. To tam rozpoczynał swoją działalność w biznesie od produkcji zamków błyskawicznych, by następnie rozszerzyć ją o inne branże. To właśnie tam od 2018 roku produkowane są buty najwyższej jakości.

Sobiesław Zasada, Porsche 911 Rajd Polski 1967
Sobiesław Zasada, Porsche 911, Rajd Polski 1967 r.
Obuwie do jazdy samochodem

Obuwie Sobiesław Zasada to przede wszystkim buty zaprojektowane do jazdy samochodem. Są one wykonane z polskiej, naturalnej, licowej, bardzo miękkiej skóry i mają specjalnie skonstruowaną cienką, antypoślizgową podeszwę. Ma ona zapewnić dobre wyczucie podczas operowania pedałami, a jej wzmocniona i wyprofilowana tylna część zapewnia podparcie stopom i zabezpiecza podeszwę przed wycieraniem w tym miejscu. Wnętrze butów zostało wykonane z zastosowaniem technologii Coolmax, która odprowadza wilgoć na zewnątrz buta, co zapewnia komfort podczas jazdy.

Buty do jazdy samochodem marki Sobiesław Zasada

Firma Alpha Technology produkuje dwa modele butów przeznaczonych specjalnie dla kierowców. To Louis i Max. Oba występują w dwóch wariantach kolorystycznych: Louis w czarnym i czerwonym, a Max w czarnym i szarym. Co istotne, zaprojektowano je w Polsce, zatem ich tęgość odpowiada przeciętnym stopom polskiego kierowcy, w przeciwieństwie do wielu markowych produktów innych producentów. Buty te są lekkie, elastyczne i idealnie nadają się do jazdy samochodem.

Test podczas Wielkiej Wyprawy Fiatów 126

Podczas lipcowej Wielkiej Wyprawy Fiatami 126 z Bielska-Białej do Turynu z okazji 50-lecia rozpoczęcia produkcji Malucha wszyscy uczestnicy mieli okazję przetestować oba modele butów marki Sobiesław Zasada. Wszyscy bez wyjątku podkreślali ich wygodę, doskonałe właściwości odprowadzania ciepła, a co najważniejsze sprawdziły się w wąskiej przestrzeni na nogi Fiata 126.

A skąd się wziął pomysł na buty? Zadaliśmy to pytane Sobiesławowi Zasadzie podczas wywiadu udzielonego w 112. odcinku Podcastu Overdrive. „Na Rajdzie Safari w zeszłym roku startowałem w podobnych, wyczynowych butach. Pomyślałem sobie, że pomimo iż są fantastyczne, to nie do końca odpowiadają mi gatunkowo. Postanowiłem, że rozpocznę produkcję naprawdę porządnych butów tego typu. No i oto są” – odpowiedział Mistrz.

Alpha Technologies

Jednak Alpha Technologies to nie tylko buty dla kierowców. Firma jest też bardzo dużym dostawcą specjalistycznych części dla branży motoryzacyjnej. Prawie każdy samochód wyprodukowany w Europie posiada przynajmniej jeden komponent tworzywowy wyprodukowany w Alphie. Firma produkuje także obuwie dla marki 4F oraz ma w ofercie inne modele butów marki Sobiesław Zasada. Także wysokiej jakości mokasyny oraz obuwie trekkingowe męskie i damskie. Wszystkie modele można obejrzeć i kupić na stronie Zasadastore.

Materiał sponsorowany

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *