MotoryzacjaNajważniejszeSport

Podium Kajetanowicza i Szczepaniaka w Rajdzie Europy Centralnej

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak w świetnym stylu kończą rywalizację w Rajdzie Europy Centralnej 2023. Załoga ORLEN Rally Team stanęła na podium kategorii WRC2 podczas debiutu w nowym samochodzie na nawierzchni asfaltowej. W tym niezwykle trudnym rajdzie Polacy pojechali bardzo skutecznie, ciesząc swoją jazdą kibiców, którzy z racji niedużej odległości od naszego kraju, tłumnie odwiedzili nową rundę Rajdowych Mistrzostw Świata.

Podium Kajetanowicza i Szczepaniaka w Rajdzie Europy Centralnej 2023
Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak na podium w Rajdzie Europy Centralnej 2023

Finałowy etap rozgrywany był na terenach Austrii i Niemiec. Nad trasą odcinków specjalnych panowała zdecydowanie lepsza pogoda, niż w poprzednich dniach, ale rajd nadal sprawiał wiele trudności. Kajetanowicz i Szczepaniak po raz pierwszy rywalizowali na asfaltach w nowej ewolucji swojej Škody Fabii, w przyspieszonym trybie nabierając więc doświadczenia. Robili to jednak w iście mistrzowskim stylu. W zawodach udział wzięło blisko 30 załóg WRC2, w tym również kilka załóg fabrycznych. W rywalizacji z nimi reprezentanci ORLEN Rally Team poradzili sobie bardzo dobrze. Ostatecznie Polacy uplasowali się na trzecim stopniu podium w kategorii WRC2 oraz WRC2 Challenger. To ich trzecie podium na sześć startów w tym sezonie, po trzecim miejscu na Sardynii i wygranej na Safari.

Podium Kajetanowicza i Szczepaniaka w Rajdzie Europy Centralnej 2023
Kajetan Kajetanowicz powiedział:

Zajmujemy trzecie miejsce w WRC2 i WRC2 Challenger, takie wyniki brałbym w ciemno przed rajdem. To świetne rezultaty, biorąc pod uwagę, że był to mój pierwszy start tym samochodem na tej nawierzchni i to w tak trudnych warunkach. Cieszę się. Stając na mecie wśród wielu polskich fanów czuję się jak zwycięzca. Choć wiele pracy przed nami, to moja głowa po Chile, a przed Japonią, jest znacznie czystsza, niż była przed tym rajdem. Cały zespół ORLEN Rally Team także wykonał świetną pracę, za to im bardzo dziękuję. Musimy się zatem skoncentrować, mamy dwa tygodnie przygotowań do ostatniej rundy WRC w tym roku. Już nie mogę się doczekać

Podium Kajetanowicza i Szczepaniaka w Rajdzie Europy Centralnej 2023

Do końca sezonu pozostał już tylko Rajd Japonii, który odbędzie się w dniach 16-19 listopada. Tam też rozegra się ostateczna bitwa o podium w WRC2 i tytuł mistrzowski w WRC2 Challenger. Do zawodów zgłosili się m.in. Andreas Mikkelsen czy Nikołaj Griazin, z którymi oczywiście powalczą Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – ORLEN S.A., a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., ORLEN Oil – producent olejów PLATINUM i QUAZAR Dynamic oraz SJS S.A.

Podium Kajetanowicza i Szczepaniaka w Rajdzie Europy Centralnej 2023
Rajd Europy Centralnej 2023, nieoficjalna klasyfikacja WRC2:
  1. Ciamin/Roche (Škoda Fabia RS Rally2) 3:04:33,0 s
  2. Cais/Trunkát (Škoda Fabia RS Rally2) +32,7 s
  3. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia RS Rally2) +2:06,9 s
  4. Greensmith/Andersson (Škoda Fabia RS Rally2) +3:01,6 s
  5. Marczyk/Dymurski (Škoda Fabia RS Rally2) +3:34,5 s
  6. Griazin/Aleksandrow (Škoda Fabia RS Rally2) +3:59,0 s
  7. Wagner/Winter (Škoda Fabia RS Rally2) +4:31,1 s
  8. Březík/Krajča (Škoda Fabia RS Rally2) +5:22,0 s
  9. Zaldivar/Der Ohannesian (Hyundai i20 N Rally2) +7:40,8 s
  10. Kremer/Kremer (Škoda Fabia RS Rally2) +9:35,0 s

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *