MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Hymer Venture S – kamper przyszłości

Na targach Caravan Salon 20222 w Düsseldorfie zaprezentowano produkcyjną wersję koncepcyjnego pojazdu VisionVenture, która otrzymała nazwę handlową Hymer Venture S. To ultranowoczesna półintegra, zabudowana na podwoziu Mercedesa Sprintera.

Hymer Venture S

Dzięki współpracy z koncernem BASF w projekcie wykorzystano części z wydruku 3D, a także farbę Chromacool, która obniża temperaturę nadwozia o 20˚C, co przekłada się na ochłodzenie wnętrza o 4 stopnie. Uwagę zwraca pneumatycznie podnoszony dach, pozwalający na „piętrowe” zabudowanie wnętrza. Niekonwencjonalnie rozwiązano także tylną część nadwozia – zamiast drzwi jest tu dzielona klapa, przekształcana w coś w rodzaju ganku, z platformą o możliwym obciążeniu do 350 kg. Twórcy projektu VisonVenture twierdzą, że inspirowali się kamperami przerabianymi przez indywidualnych użytkowników na własne potrzeby.

Hymer Venture S - wnętrze, część dzienna, okno panoramiczne
Hymer Venture S w produkcyjnej wersji

Hymer Venture S został zaprojektowany jako dwuosobowy kamper terenowy. Jego wersja produkcyjna niewiele odbiega od zaprezentowanego w 2019 roku modelu koncepcyjnego tego ultranowoczesnego kampera. Zachowano oczywiście nowatorsko rozwiązany podnoszony pneumatycznie dach wraz ze zintegrowanymi schodami prowadzącymi do części sypialnej zlokalizowanej na dachu. Pompowane ściany zapewniają dobre wyciszenie oraz izolację termiczną. Nowatorska koncepcja zakłada zatem oddzielenie części dziennej od sypialni.

W części dziennej pomyślano również o miejscu do pracy, gdyż coraz częściej kamper może służyć nie tylko do wyjazdów wakacyjnych. Samochód posiada także część kuchenną oraz łazienkę, a wszystko w wąskim nadwoziu i szerokości 216 cm i długości 6,46 metra.

Cena tego nowoczesnego samochodu w Niemczech wynosi 225.000 euro.

Łazienka

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *