MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Czy leasing zawsze znaczy nowy samochód?  Wpływ obecnej sytuacji gospodarczej na rynek finansowania

W Polsce ok. 75% nowych samochodów kupowanych jest na firmę, a najpopularniejszą formą ich finansowania jest leasing. Nie od dziś wiadomo, że najtańszy kapitał to obcy kapitał, bo własny warto zainwestować w rozwój biznesu.

Na przestrzeni ostatnich lat wydłużyła się średnia długość umowy leasingowej i w 2021 roku wynosiła już 55 miesięcy. Jeszcze nie tak dawno było to 36 miesięcy. Dziś problemem dla przedsiębiorców jest zarówno zaostrzenie przepisów podatkowych, jak i sytuacja rynkowa, która doprowadziła do spadku ilości nowych leasingów (-12%). Dodatkowo zmniejszenie rabatów dealerskich, utrudniona dostępność części naprawczych i wzrost wydatków na serwis także miały bezpośredni wpływ na powstanie wyżej wspomnianego trendu. Sytuacja rynkowa ostatecznie dla wielu najemców oznaczała konieczność wydłużania okresu najmu / leasingu obecnych umów, a co za tym idzie także wydłużania okresów eksploatacji pojazdów.

Ograniczona dostępność nowych samochodów skłania przedsiębiorców do wydłużania obecnych umów co przekłada się na rynek aut używanych, bo tych aut trafia zdecydowanie mniej na rynek wtórny. To o czym należy pamiętać podejmując decyzje o przedłużeniu umowy leasingu czy najmu to, że im pojazd starszy tym bardziej awaryjny. Zachodzi bezpośrednia korelacja pomiędzy wiekiem auta i kosztami jego serwisowania oraz napraw. W przypadku gdy leasingujemy pojazd nowy mamy komfort napraw na gwarancji producenta. Jednak co gdy wydłużamy okres użytkowania poza wspomnianą gwarancję lub od razu podpisujemy umowę na auto używane, bez gwarancji?

Aby nie narażać dodatkowo swojego budżetu na wydatki spowodowane niespodziewaną awarią mechaniczną, elektryczną, bądź elektroniczną, warto zabezpieczyć się dodatkowym ubezpieczeniem – przedłużona gwarancja DEFEND Car Protect. W momencie wystąpienia awarii niezależnie od rodzaju finansowania pojazdu, koszty naprawy i wymiany części zostaną pokryte w ramach polisy. Nie ma znaczenia czy samochód trafił do warsztatu w Polsce, czy zagranicą, bo ubezpieczenie działa tam, gdzie najchętniej jeżdżą Polacy, czy to na wakacje (Chorwacja, Austria, Włochy), czy w interesach (Niemcy, Czechy, Belgia).

Dzięki przedłużonej gwarancji DEFEND Car Protect dla pojazdów używanych mimo zmieniającej się sytuacji rynkowej leasingobiorca / korzystający uzyskuje dostęp do bezgotówkowej sieci warsztatów naprawczych, a przede wszystkim kontrolę nad kosztami, co w biznesie jest to kluczowe. DEFEND Car Protect umożliwia użytkowanie pojazdu używanego w sposób podobny, jakby ten był nowy, jeszcze na gwarancji producenta. Jest to niezmiernie ważny aspekt, który pozwala na rozsądne zarządzanie finansami firmowymi i minimalizację dodatkowych kosztów związanych z użytkowanie pojazdu nawet przez 5 lat, czyli tyle ile wynosi jeden z najpopularniejszych okresów leasingu. Dlatego warto pamiętać, aby już na moment zakupu auta dokupić gwarancję DEFEND Car Protect i pomimo zaistniałych zmian rynkowych cieszyć się beztroską jazdą bez limitu kilometrów.

Materiał sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *