MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Toyota pokaże dwa elektryczne prototypy na Japan Mobility Show

SUV o nazwie FT-3e oraz sportowy model FT-Se to dwa koncepcyjne samochody elektryczne, które Toyota pokaże podczas rozpoczynającego się 26 października Japan Mobility Show w Tokio. Strefa Toyoty na targach Japan Mobility Show (26 października – 5 listopada) będzie pełna innowacyjnych modeli i technologii. Jej centralnym punktem będą dwa prototypowe samochody elektryczne, które zaprezentują wizję elektryfikacji sektora motoryzacji w najbliższych latach. Prototypowe samochody elektryczne Toyoty wyróżniają się bardzo czułym układem jezdnym oraz absolutnie wyjątkową stylistyką. Pozwalają także na dostosowanie charakteru prowadzenia auta do własnych preferencji oraz pozyskiwanie informacji z otoczenia.

Koncepcyjny SUV FT-3e

FT-3e to prototyp kolejnej generacji rodzinnego auta. Będzie ono imponować innowacyjnymi technologiami, możliwością skorzystania ze spersonalizowanych usług oraz zupełnie nowymi wrażeniami z jazdy. Ten bezemisyjny samochód będzie miał bateryjny napęd elektryczny.

Koncepcyjna Toyota SUV FT-3e

Projekt nadwozia jest nowoczesny i minimalistyczny. We wnętrzu ekrany rozmieszczono tak, by kierowca nawet zbliżając się do auta wiedział, jaki jest poziom naładowania baterii, jaką temperaturę ma wnętrze i jaka jest jakość powietrza w kabinie.

Koncepcyjny samochód sportowy FT-Se

FT-Se to prototypowy model samochodu sportowego, który powstał we współpracy z inżynierami TOYOTA GAZOO Racing. Wykorzystano bogate doświadczenia z motorsportu oraz atuty, jakie oferuje bateryjny napęd elektryczny. Samochód ten dzieli główne komponenty z modelem FT-3e. Został jednak zaprojektowany z myślą o jak największej stabilności prowadzenia oraz najlepszych właściwościach aerodynamicznych.

Koncepcyjny samochód sportowy Toyota FT-Se

Design nadwozia podkreśla niemal wyczynowy charakter auta. Karoseria jest szeroka, ale niska i smukła, dzięki czemu opory powietrza zostaną zredukowane. We wnętrzu zastosowano kokpit kolejnej generacji. Będzie on jeszcze bardziej intuicyjny i pozwoli na czerpanie jeszcze większej przyjemności z prowadzenia auta. Ekrany umieszczono nisko, żeby kierowca miał jak najlepszą widoczność. Kolana kierowcy będą jeszcze lepiej chronione przed wysokimi przeciążeniami, których można doświadczyć w samochodzie sportowym.

Koncepcyjny samochód sportowy Toyota FT-Se

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *