MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Nissan Navara

Nissan Navara doczekał się kolejnego restylingu. Samochód, według producenta, ma zapewniać wyższy poziom bezpieczeństwa, komfortu i przyjemności z jazdy, przy jednoczesnym zapewnieniu trwałości i wszechstronności. Samochód nawiązuje do 80-letniego doświadczenia Nissana w produkcji samochodów typu pick-up. Nowy Nissan Navara ma pozostać niezawodnym partnerem zarówno do pracy, jak i podróży. Po liftingu jest wyposażony w wiele najlepszych w swojej klasie technologii, w tym szereg funkcji Nissan Intelligent Mobility i systemów bezpieczeństwa.

„Wyposażyliśmy nowy model w pełny zestaw zaawansowanych technologii, aby zapewnić lepszą dynamikę na drodze i poza nią, a także zapewnić bezpieczeństwo i komfort. Chcemy zapoczątkować nową erę wytrzymałości, technologii i spokoju ducha” – powiedział Ashwani Gupta, Dyrektor operacyjny firmy Nissan. „Dla naszych klientów oznacza to pewność siebie, przyjemność z jazdy, praktyczność i dumę z posiadania”.

Bezpieczeństwo priorytetem

Wśród funkcji Nissan Intelligent Mobility, które będą dostępne w gamie nowej Navary, jest inteligentne ostrzeganie przed kolizją. System monitoruje pojazd jadący z przodu w celu zmniejszenia ryzyka wypadku. Po wykryciu zagrożenia inteligentny system hamowania awaryjnego aktywuje hamulce, aby uniknąć kolizji. Inteligentny system wykorzystuje także cztery kamery, aby pomóc kierowcy dostrzec ludzi i samochody wokół pojazdu. System ułatwia jednocześnie parkowanie równoległe lub ustawianie pojazdu podczas podłączania przyczepy. Nowością w tym systemie jest monitor terenowy, który wykrywa otaczające przeszkody przy niskich prędkościach w trybie napędu na cztery koła.

Nowy model oferuje także wzmocnioną tylną oś, zwiększoną ładowność oraz dodatkową objętość skrzyni ładunkowej pick-upa. W tylnym zderzaku zintegrowano stopień ułatwiający do niej dostęp. Zastosowano także nową przekładnię kierowniczą, aby poprawić manewrowość przy niskich prędkościach i reakcję układu kierowniczego w całym zakresie prędkości. Samochód zapewnia cichą i komfortową jazdę dzięki znacznemu obniżeniu wibracji i ulepszonej izolacji akustycznej.

„Nowa Navara ma bardzo rozpoznawalny wygląd. Teraz jest jeszcze bardziej imponująca dzięki wysokiej konstrukcji, nowej osłonie chłodnicy i nowym zaawansowanym technologicznie kwadratowym reflektorom ułożonym w kształcie litery C.” Powiedział Ken Lee, starszy dyrektor ds. Projektowania pickupów i SUV-ów.

Nissan Navara PRO-4X

Po raz pierwszy w modelu Navara Nissan zaoferuje wersję PRO-4X. To pakiet stylistyczny skierowany do miłośników przygód i podróżników pragnących uciec od codziennej rutyny. Wersja PRO-4X ma swój własny atletyczny wygląd, z czarnym emblematem, przednim zderzakiem z czerwonymi akcentami i czarną osłoną chłodnicy. Czarne są także klamki drzwi, relingi dachowe i osłony. Pick-up w tej wersji będzie dostępny także z 17-calowymi czarnymi felgami i terenowymi oponami.

Nowy pickup trafi do sprzedaży w już grudniu 2020 roku w Tajlandii, a na pozostałych rynkach pojawi się w przyszłym roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *