MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Samochód multimedialny, czyli AFEELA od Sony Honda Mobility

O tym, że do zbudowania własnego samochodu przymierza się Sony, mówiło się już od jakiegoś czasu. Ale dopiero teraz, na targach CES w Las Vegas, pokazano gotowy prototyp. Pojazd jest wspólnym dziełem Sony i Hondy, firmowanym przez Sony Honda Mobility, a występować ma pod nową marką AFEELA.

AFEELA od Sony Honda Mobility
AFEELA od Sony Honda Mobility

Samochód, dość nijaki z zewnątrz, naszpikowano jednak najnowocześniejszą technologią. Ma być wyposażony w 3 poziom jazdy autonomicznej, natomiast na stałe może używać poziomu 2+. Prototyp Afeela wyposażono w 45 kamer i czujników. Wewnątrz dominują oczywiście wielkie ekrany. Według przedstawicieli HSM, samochód ma „integrować świat rzeczywisty i wirtualny, tworząc nowe koncepcje mobilności w metaverse”. Do współpracy w tworzeniu inteligentnych multimediów wybrano firmę Epic Games. Architekturę cyfrową oparto na układach SoC pochodzących z Qualcomm Technologies o nazwie Snapdragon Digital Chassis.

AFEELA od Sony Honda Mobility

Nie podano natomiast żadnych szczegółów dotyczących napędu, choć oczywiście Afeela będzie elektryczna. Zamówienia mają być przyjmowane od połowy 2025 roku, a od wiosny 2026 mają ruszyć dostawy na rynek amerykański.

Redakcja Overdrive (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *