MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Mercedes-Maybach S 580 e – pierwszy z hybrydą plug-in

Od 1921 r., gdy Wilhelm i Karl Maybachowie rozpoczęli budowę samochodów, nazwa Maybach uchodzi za wzorzec motoryzacyjnego luksusu, wysmakowanego stylu oraz najwyższego statusu. Celem jej założycieli było tworzenie „najlepszego z najlepszych” – i ta sama aspiracja charakteryzuje niepowtarzalną aurę, jaką także dziś roztacza Mercedes-Maybach. Legendarna marka nieustannie odkrywa siebie na nowo, przekraczając najwyższe oczekiwania wobec tego, co niezwykłe. Z sukcesem: aktualny Mercedes-Maybach Klasy S od momentu wprowadzenia na rynek w 2021 r. cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. Teraz pokazano wersję modelu Mercedes-Maybach S 580 e z napędem hybrydowym plug-in.

„Nasz pierwszy model z hybrydowym napędem plug-in łączy typowe dla Maybacha luksusowe doświadczenia z lokalnie bezemisyjną jazdą w trybie elektrycznym. Mercedes-Maybach S 580 e stanowi kluczowy krok w transformacji naszej tradycyjnej marki w kierunku elektrycznej przyszłości. A jeszcze w tym roku zaprezentujemy nasz pierwszy model w pełni elektryczny” – powiedział Daniel Lescow, szef marki Mercedes-Maybach w Mercedes-Benz Group AG.

Mercedes-Maybach S 580 e plug-in

Mercedes-Maybach S 580 e zapewnia także imponujące wrażenia z jazdy. W czysto elektrycznym trybie jazdy w jego wyjątkowo skutecznie wyciszonym wnętrzu panuje jeszcze niższy poziom hałasu. Limuzyna porusza się więc niemal bezszelestnie i przy zerowej lokalnej emisji spalin. Elementy wyróżniające hybrydowy wariant plug-in zostały dyskretnie zintegrowane z typowym dla Maybacha inżynierskim podejściem – na przykład gniazdo ładowania ukryto po lewej stronie nadwozia, w reflektorach pojawiły się niebieskie akcenty kolorystyczne, a zestaw wskaźników na bieżąco podaje stan naładowania akumulatora.

510 KM mocy systemowej

Podstawą hybrydowego napędu plug-in jest wysoce efektywny rzędowy silnik o 6 cylindrach z obecnej generacji benzynowych jednostek Mercedes-Benz. Łączy on moc 270 kW/367 KM z niskim zużyciem paliwa. Moc systemowa 375 kW/510 KM i maksymalny moment obrotowy 750 Nm gwarantują doskonałe właściwości jezdne. Maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego wynoszący 440 Nm jest dostępny od pierwszego obrotu jednostki. Zapewnia to wysokie osiągi i także dynamiczne prowadzenie. Mercedes-Maybach S 580 e przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy.

Mercedes-Maybach S 580 e plug-in

Standardowe wyposażenie obejmuje trójfazową ładowarkę AC o mocy 11 kW. Na życzenie dostępna jest też ładowarka DC o mocy 60 kW, umożliwiająca szybkie ładowanie prądem stałym – pełne uzupełnienie energii w niemal całkowicie rozładowanym akumulatorze przy użyciu tej funkcji trwa jedynie około 30 minut.

Mercedes-Maybach S 580 e – najważniejsze dane w skrócie:
Układ i liczba cylindrów:  R6
Pojemność skokowa: ccm2999
Moc maksymalna: silnik spalinowykW/KM270/367
przyobr./min5500-6100
Maksymalny moment obrotowy: silnik spalinowyNm500
przyobr./min1600-4500
Moc maksymalna: silnik elektrycznykW/KM110/150
Maksymalny moment obrotowy: silnik elektrycznyNm440
Moc systemowakW/KM375/510
Systemowy moment obrotowyNm750
Zużycie paliwa w cyklu mieszanym (WLTP)l/100 km0,8-1,0
Emisje CO2 w cyklu mieszanym (WLTP)g/km18-23
Zużycie energii elektrycznej w cyklu mieszanym (WLTP)kWh/100 km22,9-25,0
Zasięg w trybie elektrycznym (WLTP: EAER – cykl mieszany)kmdo 100
Przyspieszenie 0-100 km/hs5,1
Prędkość maksymalnakm/h250
Prędkość maksymalna: tryb elektrycznykm/h140

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *