Nowy Genesis GV70

Należąca do Hyundaia marka Genesis oficjalnie pokazała nowego SUVa – model GV70. Długo oczekiwany Genesis GV70 staje się piątym modelem w ofercie marki. Dołącza do sedanów G70, G80 i G90 oraz średniej klasy SUVa – GV80. Podobnie jak inne modele w gamie, GV70 będzie oparty na platformie z napędem na tylne koła. Dostępny także będzie wariant samochodu z napędem na cztery koła. „G” w nazwie GV70 symbolizuje markę Genesis, a „V” odnosi się do wszechstronności, jaką może zaoferować SUV.

Zainspirowany filozofią projektowania „Athletic Elegance”, GV70 ma sportowy i muskularny wygląd. Konstrukcja przodu Genesis GV70 jest całkowicie wyjątkowa. Osłona chłodnicy Crest, której kształt nawiązuje do logo Genesis, została umieszczona niżej niż lampy, aby wzmocnić atletyczny charakter samochodu. Osłony podwozia umieszczone w dolnej części zderzaków podkreślają wizerunek SUV-a.

Patrząc z boku, zakrzywiona linia która zaczyna się u góry lamp i biegnie wzdłuż nadwozia, tworzy kontrast z muskularnymi tylnymi błotnikami. Smukła linia dachu przypominająca coupe, wraz z opadającą chromowaną linią na słupek C, podkreśla wyjątkowy atletyczny charakter GV70.

Tylne światła są wyposażone w ultracienką, dwuwarstwową lampę. Wszystkie elementy funkcjonalne są umieszczone w zderzaku, pomagając uzyskać wyjątkowo czyste kształty. Z tyłu znajduje się również szereg subtelnych detali stylistycznych. Są to: zderzak z wzorem G-Matrix, unikalny tłumik w kształcie pionowym i dyfuzor w kolorze nadwozia. Wszystkie te elementy podkreślają dynamiczny wygląd GV70.

Wnętrze Genesis GV70 zaprojektowano według koreańskiej filozofii projektowej – „piękna białej przestrzeni” – języka projektowania opartego na maksymalizacji komfortu i wygody pasażerów. Układ wnętrza czerpie inspirację z części aerodynamicznych skrzydeł samolotu.

GV70 Sport

Genesis zaprezentował również model GV70 Sport, który wyróżnia się przyciągającym wzrok designem. Model Sport zawiera specjalnie zaprojektowany przedni zderzak i 21-calowe koła z wzorem G-Matrix, a także ciemne chromowane elementy ozdobne i wydech o dużej średnicy. Wnętrze modelu Sport ma ekskluzywne kolory i wykończenia, w tym sportową kierownicę oraz konsole i drzwi z włókna węglowego.

„Odważnie zaprojektowany nowy GV70 otwiera nowe możliwości dla Genesis poprzez czystość projektu. Samochód nawiązuje do modeli Genesis G80 i GV80, które zademonstrowały doskonałą równowagę tożsamości projektowej „Athletic Elegance” – powiedział SangYup Lee, starszy wiceprezes i szef działu Global Genesis Design.

Dodał również: „Nowy GV70 dziedziczy DNA projektu Genesis, w tym elementy sygnatur, takie jak Wing Face i Two Lines. Wraz z G70, atletyczna linia serii 70 poszerza nasze terytorium projektowe. Jako luksusowa marka z siedzibą w Korei, cieszymy się, że możemy zaoferować „Beauty of White Space”. To współczesne doświadczenie przestrzenne Genesis wyłącznie dla naszych klientów. ”

Przez około dwa miesiące, począwszy od 29 października, Genesis przeprowadzi jazdy próbne, wykorzystując około 100 niezakamuflowanych GV70. Testy zostaną przeprowadzone w całej Korei w celu ostatecznego przetestowania samochodu przed oficjalną premierą.

Pod koniec jazd próbnych Genesis zorganizuje również wydarzenie „MY GENESIS”. Uczestnicy będą mogli robić zdjęcia nowego GV70 publikować je na Facebooku lub Instagramie z hashtagami #MyGenesis i #GV70. Genesis wybierze najlepsze posty i zaoferuje zwycięzcom nagrody.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *