Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II

Rolls-Royce pokazał nowe wcielenie flagowego modelu Phantom Serii II. Produkty Rolls-Royce’a są długowieczne stając się ponadczasowym wyrazem dobrego gustu, piękna oraz luksusowego perfekcjonizmu. Phantom zajmuje unikalną, najwyższą pozycję w tej dziedzinie, będąc ubóstwianym za swoją ponadczasową elegancję.

Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II

Ósmą generację Phantoma zaprezentowano w 2017 roku. Podczas prac nad nowym wcieleniem projektanci i inżynierowie marki kierowali się słowami klientów, proszących by nie wprowadzać znaczących zmian do tego ikonicznego samochodu. W odpowiedzi na te oczekiwania, w Phantomie pojawiły się jedynie delikatne ulepszenia w designie, zdobienia i zmiany adaptacyjne.

Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II
Nowe wcielenie

Najbardziej oczywistą, a jednocześnie najważniejszą cechą Phantoma, którą należało zachować, jest jego imponujący kształt. Został on dodatkowo podkreślony przez nową, polerowaną poziomą linię poprowadzoną pomiędzy dziennymi reflektorami ponad grillem Phanteon. To dodaje Phantomowi nowoczesności, która podkreśla skupienie na kierowcy.

Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II

Dzięki subtelnej geometrycznej zmianie w grillu, plakietka „RR” oraz figurka Spirit of Ecstasy stały się bardziej widoczne, gdy patrzy się z przodu. Sam grill jest teraz rozświetlany. Światła drogowe zostały ozdobione laserowo ciętymi ramkami, dającymi efekt świateł gwiazd. Pozwoliło to na nawiązanie do rozświetlanej podsufitki znajdującej się wewnątrz oraz na wzmocnieniu efektu zaskoczenia kiedy widzi się Phantoma nocą.

Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II

Boczny profil Phantoma zachowuje charakterystyczny krótki przedni zwis, długi rozstaw osi i szeroki słupek C, który zapewnia prywatność osobom w środku. Sylwetka wciąż posiada elegancką linię prowadzącą od Spirit of Ecstasy do zwężającej się tylnej części. Linia „split-belt” zaczyna się na przednim błotniku wygina się łagodnie w kierunku tylnych drzwi podkreślając długie proporcje i łagodnie opada w kierunku tylnych lamp przypominających latarnie. Podcięta „linia powiewu” tworzy mocny cień sygnalizując wizualnie „lot na latającym dywanie”, czyli nieporównywalne doświadczenia z jazdy, z których znana jest marka.

Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II

Boczny profil został dodatkowo podkreślony przestrzenią na nowe koła. Na zamówienie są dostępne trójwymiarowe, frezowane felgi ze stali nierdzewnej z trójkątnymi płaszczyznami w pełni lub częściowo polerowanymi. Alternatywnie, Phantom może zostać ozdobiony prawdziwie eleganckimi kołami dyskowymi, które przywołują romantyczny klimat Rolls-Royce’ów z lat 20. poprzedniego wieku. Koła te są produkowane zarówno w opcji polerowanej, jak i lakierowane na czarno.

Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II

W odpowiedzi na wcześniejsze prośby klientów, opcjonalnie dostępne są przyciemnione: chromowana rama grilla, czarne uchwyty maski, ramka przedniej szyby oraz wykończenia ramek bocznych. Estetyka taka umożliwia Rolls-Royce’owi przeobrażenie wyglądu Phantoma w najbardziej jasnego lub najciemniejszego z ciemnych.

Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II
Wnętrze niemal bez zmian

Pełne przepychu wnętrze Phantoma pozostaje niemal takie samo jak w poprzedniku. Kierownicę delikatnie pogrubiono, dzięki czemu ten punkt styku właściciela/kierowcy z samochodem stał się bardziej bezpośredni.

Rolls-Royce Phantom oraz Phantom Extended – każdy z nich posiada swój własny charakter i prezentuje odmienne podejście. Phantom jest wybierany głównie przez rosnącą liczbę klientów, którzy sami chcą prowadzić samochód. Dla tych, którzy wolą zawiadywać podróżą z tylnego siedzenia, Phantom Extended oferuje bezsprzecznie najlepsze super-luksusowe doświadczenie z jazdy samochodem prowadzonym przez szofera.

Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II
Rolls-Royce Connected

Wraz z Phantomem debiutuje też “Rolls-Royce Connected”. System umożliwia właścicielowi bezpośrednie przesłanie adresu z aplikacji Whispers do samochodu. Dzięki temu, nawigacja gładko i bezbłędnie poprowadzi samochód na przyjęcie, do restauracji, dealerstwa, a nawet do samej siedziby Rolls-Royce’a. Rolls-Royce Connected wyświetla w Whispers położenie samochodu, status bezpieczeństwa i aktualny stan samochodu. Za dotknięciem przycisku, właściciel może także skontaktować się z wybranym dealerstwem by omówić wymagania serwisowe lub uzyskać informację o samochodzie.

Nowy Rolls-Royce Phantom Serii II
Obszary luksusu

Phantom, jako najwyższy model marki, przyciąga elitę klientów Rolls-Royce’a. Są to ludzie uznani i odnoszący sukcesy, stojący na szczycie w swojej dziedzinie. Ludzie często będący również stale na oczach opinii publicznej, a jednocześnie zdeterminowani i wymagający. Nie jest to zatem przypadek, że Phantom jest przedmiotem najbardziej ambitnych i wymagających zamówień na personalizację. “Typowy klient na Phantoma” nie istnieje. Może być bardzo młody lub starszy, podążający za współczesnością lub wierny tradycji. Może być osobą, która sama dorobiła się majątku lub pochodzić z zamożnego domu. Zamówienia tych klientów odzwierciedlają pełne spektrum ich zainteresowań i inspiracji. Ósma generacja Phantoma jest „białym płótnem” dla personalizacji Bespoke, które może stać się prawdziwym odbiciem indywidualnego stylu i charakteru właściciela.

Phantom Platino: Powrót najlepszych materiałów

Na cześć wprowadzenia Phantoma Serii II, oraz by pokazać możliwości personalizacji Bespoke Rolls-Royce’a, marka stworzyła nowe dzieło Bespoke. To Phantom Platino – nawiązujące nazwą do srebrzysto-białego wykończenia cennego metalu – platyny.

Phantom Platino to także kontynuacja badań nad materiałami używanymi do wykończenia wnętrz prowadzonymi przez markę. Ich początki sięgają 2015 roku, gdy zadebiutował Serenity, Phantom Bespoke, którego wnętrze wyściełał ręcznie malowany i wyszywany jedwab. Przednie fotele Phantoma Platino wykończono najlepszą skórą Rolls-Royce’a, podczas gdy te z tyłu zostały tapicerowane materiałem. Piękne, w jednotonowej kolorystyce, wnętrze Platino powstało dzięki połączeniu dwóch różniących się materiałów. Jednego, stworzonego we włoskim zakładzie gwarantującym trwałość, a jednocześnie luksusowy wygląd i drugiego pozyskanego z włókien bambusowych, wybranego w celu uzyskania połyskującego wykończenia.

Na obu materiałach znajduje się też oryginalny powtarzający się wzór w abstrakcyjny sposób ukazujący Spirit of Ecstasy. Na jedwabistej tkaninie wzór zmniejszono i jest tkany, by dać wizualnie jeszcze bardziej stymulujące wykończenie. Ten sam materiał pojawia się również w Galerii oraz w najważniejszych punktach dotykowych, takich jak podłokietniki czy konsola centralna. Materiał bambusowy wyszyto większymi elementami wzoru dając wygląd tkaniny pluszowej, często spotykanej we wzornictwie wnętrz. Ten bardziej odporny materiał wykorzystano również na niższych elementach wnętrza.

Ten sam wzór pojawia się również na zegarze na desce rozdzielczej Phantoma. Jego obudowę stworzono z ceramiki wydrukowanej w 3D, dzięki nowoczesnej obróbce tradycyjnego materiału. Zegar umieszczono w „zmrożonej” desce, by wraz z tonacją wnętrza dać Phantomowi piękny i bogaty wygląd.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.