MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

KIA EV9 – zapowiedź nowego elektrycznego SUVa

Kia Corporation opublikowała dziś klipy wideo, w których zaprezentowała długo wyczekiwane EV9 – nowego elektrycznego SUV-a marki. Nowy model flagowy ma przyspieszyć transformację firmy w dostawcę zrównoważonych rozwiązań z zakresu mobilności.

KIA EV9 - zapowiedź nowego elektrycznego SUVa

Filmy z Kia EV9, które można obejrzeć na kanale Kia Polska w serwisie YouTube, przedstawiają sylwetkę flagowego SUV-a. Charakterystyczny przód, smukłe powierzchnie boczne, a także innowacyjne oświetlenie o niespotykanym wzorze, który tworzą przednie i tylne lampy nadają EV9 odważnej tożsamości.

Klipy wideo przedstawiają również wyjątkowe połączenie eleganckiego i rzeźbionego designu oraz geometrycznych wzorów, z których składa się nadwozie Kia EV9. Nazwa EV9 ma związek z nomenklaturą samochodów elektrycznych marki Kia. Łączy ona przedrostek „EV” (pojazd elektryczny) z liczbą „9”, odpowiadającą wielkości tego modelu w gamie samochodów elektrycznych marki.

Oficjalna prezentacja już w marcu

Podobnie jak EV6, również Kia EV9 została skonstruowana na platformie zaprojektowanej dla samochodów elektrycznych – Electric Global Modular Platform (E-GMP). Kia zaprezentuje nowy model w pełnej krasie – zarówno wygląd zewnętrzny, jak i jego wnętrze – już w połowie marca. Pełna informacja prasowa zostanie opublikowana podczas światowej premiery pod koniec marca.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *