MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Dacia Extreme – także z kempingowym pakietem Sleep

Na Salonie Samochodowym w Brukseli Dacia zaprezentowała nowy poziom wyposażenia Extreme, który będzie najwyższą wersją wyposażeniową Sandero Stepway, natomiast w modelach Jogger i Duster na stałe zastąpi serię limitowaną Extreme.

Outdoor, zdaniem Dacii, to sposób na życie. Poszukiwanie przygód, aktywność na świeżym powietrzu, odkrywanie ciekawych miejsc w pojedynkę czy w siedmioro w atmosferze relaksu, możliwe jest tylko w towarzystwie solidnego, wytrzymałego kompana na kołach. Outdoorowy design wersji Extreme w subtelny sposób nawiązuje do świata otwartych przestrzeni. Oto jego najważniejsze cechy:

Dacia Jogger, Duster i Sandero w wersji Extreme
Dacia Jogger, Duster i Sandero w wersji Extreme
Nadwozie:
 • Nowy kolor Zielony Cèdre (Stepway, Jogger i Duster)
 • Antena w kształcie płetwy rekina w czarnym błyszczącym kolorze (Stepway, Jogger i Duster)
 • Nazwa modelu w brązowo-miedzianym kolorze umieszczona na relingach dachowych (Stepway, Jogger i Duster)
 • Wykończone w kolorze brązowo-miedzianym obudowy bocznych lusterek, minikołpaki kół i logo Dacii na klapie bagażnika
 • Naklejki z motywem topograficznym na przednich drzwiach, nawiązanie do rury chwytu powietrza między przednimi drzwiami i przednim błotnikiem, będącej wyróżnikiem Dustera (Stepway i Jogger)
 • Brązowo-miedziane obramowania przednich świateł przeciwmgłowych (Stepway i Jogger)
 • Boczne listwy ochronne z motywem topograficznym (Stepway i Jogger)
 • Aluminiowe obręcze kół w czarnym błyszczącym kolorze (17’’ w Dusterze i 16’’ w Stepwayu i Joggerze)
 • Środkowe słupki (słupki B) z motywem topograficznym i ochronne nakładki nadkoli z tworzywa (Duster)
 • Rura chwytu powietrza w brązowo-miedzianym kolorze (Duster).
Wnętrze:
 • Wersja Extreme (w modelach Stepway, Jogger i Duster) zyskuje nowy rodzaj tekstylnej, szarej tapicerki o nazwie MicroCloud. Są nią wykończone płaty drzwi i siedzenia (w modelach Stepway, Jogger i Duster) oraz deska rozdzielcza (w modelach Stepway i Jogger). Tkanina MicroCloud została opracowana specjalnie pod kątem wykorzystania w samochodach (jako materiał obiciowy siedzeń i elementów wyposażenia wnętrza). Cechuje się dużą odpornością na działanie czynników zewnętrznych i jest bardzo łatwa do czyszczenia. Jej oryginalna powierzchnia, wizualnie przypominająca welur, jest bardzo miękka i przyjemna w dotyku.
 • Na przednich siedzeniach wytłoczone logo „Dacia Link”
 • Gumowe dywaniki podłogowe z topograficznym motywem przy przednich siedzeniach
 • Gumowe dywaniki podłogowe z topograficznym motywem przy drugim rzędzie siedzeń (w modelach Stepway, Duster i Jogger) i trzecim rzędzie siedzeń (w modelu Jogger)
 • Brązowo-miedziane elementy ozdobne płatów przednich drzwi i obramowania nawiewów
 • Nakładki progów drzwi z motywem topograficznym
 • Brązowo-miedziane obramowanie podstawy dźwigni zmiany biegów (Duster)
 • Brązowo-miedziane przeszycia osłony dźwigni zmiany biegów (Duster).
Extended Grip: jazda z dala od utartych szlaków

Pokonywanie błotnistych, zaśnieżonych lub też śliskich odcinków dróg pojazdem z napędem na dwa koła może być prawdziwym wyzwaniem. Extended Grip jest inteligentnym rozwiązaniem stworzonym przez Dacię, które pozwala bezproblemowo poruszać się w trudnym terenie.

System Extended Grip, montowany w standardzie w wersjach Extreme modeli Stepway i Jogger i aktywowany przyciskiem na środkowej konsoli, umożliwia obracanie się przednich kół i wybieranie luźnego gruntu aż do złapania przyczepności. Odbywa się to oczywiście przy jednoczesnej optymalizacji parametrów pracy układu ESP.

Dacia Jogger Extreme

Duster – outdoorowa ikona marki – jest dostępny także w wersji z napędem na cztery koła. Od momentu wprowadzenia na rynek cieszy się renomą wzorcowego SUV-a o nadzwyczajnych możliwościach pokonywania przeszkód terenowych.

Dacia Duster w wersji Extreme
Pakiet Sleep do modelu Jogger

Pakiet Sleep – pierwsze akcesorium z gamy InNature. Dostępny we wszystkich wersjach wyposażeniowych Joggera pakiet Sleep pozwala w kilka minut przekształcić wnętrze samochodu w sypialnię. Jest to wyjmowane akcesorium kompatybilne ze wszystkimi edycjami Joggera wyprodukowanymi od momentu rynkowego debiutu tego modelu. W przypadku wersji 7-miejscowej wymagane jest uprzednie wymontowanie wyjmowanych foteli z trzeciego rzędu siedzeń.

Dacia Jogger Extreme z pakietem Sleep
Dacia Jogger Extreme z pakietem Sleep

Opracowaniu tego pakietu przyświecały trzy hasła: prosty – wyjmowany – przystępny cenowo.

 • Prosty: pakiet pełni trzy podstawowe funkcje: podwójnego łóżka, które można rozłożyć samodzielnie w mniej niż dwie minuty, stolika i schowka.
 • Wyjmowany: waga pakietu łącznie z materacem nie przekracza 50 kg.
 • Przystępny cenowo: 1490 euro, jeśli jest zamawiany razem z nowym Joggerem lub 1790 euro, jeśli jest zamawiany oddzielnie (cena brutto we Francji).

To proste i pomysłowe drewniane akcesorium będzie uzupełnieniem sprzętu kempingowego, które wielu użytkowników już posiada (na przykład lodówka turystyczna czy kuchenka), a którego nie chce kupować w komplecie w ramach kosztownego zestawu.

Dacia Jogger Extreme z pakietem Sleep
Dacia Jogger Extreme z pakietem Sleep
Optymalizacja przestrzeni ładunkowej, niewidoczność pakietu Sleep z zewnątrz i zoptymalizowane wymiary

Przy zaciągniętej rolecie bagażnika pakiet pozostaje niewidoczny, a Jogger zachowuje cechy 5-miejscowego samochodu osobowego. Ruchoma konstrukcja drewnianej skrzyni zapewnia także dostęp w dowolnym momencie do strefy schowka (o pojemności 220 litrów). Można się tam dostać zarówno w pozycji złożonej, jak i rozłożonej. Pokrywa z logo po całkowitym rozłożeniu zamienia się w stolik.

Strefa zajmowana przez materac jest też bardzo wygodna. Ma ona 190 cm długości i do 130 cm szerokości przy tylnych drzwiach dzięki wysuwanym skrzydłom. Odległość do dachu wynosząca minimum 60 cm zapewnia też dostateczną ilość przestrzeni.

Dacia Jogger Extreme z pakietem Sleep wyposażona w namiot
Dacia Jogger Extreme z pakietem Sleep wyposażona w namiot

W ofercie dostępne są także firmowe akcesoria będące uzupełnieniem pakietu Sleep InNature:

 • Zasłony na wszystkie szyby – zapewniają dyskrecję i zaciemnienie wnętrza
 • Zewnętrzny namiot, dający się przy otwartej klapie bagażnika inteligentnie połączyć z nadwoziem Joggera, zwiększa przestronność mobilnego schronienia.

Ceny w Polsce zostaną ogłoszone 8 marca tego roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *