MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Mitsubishi Outlander PHEV wjeżdża do Europy

Mitsubishi Motors Europe rozszerza gamę modeli dostępnych na rynku europejskim. Marka zdecydowała się wprowadzić na rynek w 2024 roku nowego Outlandera PHEV. Mitsubishi Outlander PHEV będzie w ofercie obok aktualnie wprowadzanego do sprzedaży modelu ASX nowej generacji oraz nowego Mitsubishi Colt, którego premiera będzie miała miejsce jesienią tego roku.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV, ma zostać opracowane w wersji specjalnie dla Europy. Marka będzie też rozszerzać swoją ofertę, wprowadzając modele zelektryfikowane w kluczowych segmentach.

Mitsubishi Outlander PHEV
SUV segmentu D

„Wprowadzenie Outlandera PHEV jest potwierdzeniem zaangażowania Mitsubishi Motors w obecność na rynku europejskim. Stanowi też nowy, ważny krok w naszym planie produktowym, dzięki któremu wracamy do głównego europejskiego segmentu SUV-ów segmentu D” – powiedział Frank Krol, prezes i dyrektor generalny Mitsubishi Motors Europe. „Trzy poprzednie generacje Outlandera sprzedały się w Europie w liczbie ponad pół miliona od wprowadzenia na rynek w 2003 roku. Flagowy nowy Outlander będzie już 4. generacją. Dzięki wielokrotnie nagradzanemu wzornictwu i technologii wprowadzi więc markę w Europie w nowy wymiar” – dodaje Krol.

Mitsubishi Outlander PHEV
Plug-in hybrid

Mitsubishi Outlander PHEV korzysta z założeń pionierskiego SUV-a plug-in hybrid pierwszej generacji. Od momentu wprowadzenia go na rynek w 2013 roku sprzedał się on w Europie w liczbie 200 000 egzemplarzy. Rodzinny SUV nowej generacji zdobył w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 20 nagród, doceniających jego stylistykę i rozwiązania techniczne.

Mitsubishi Outlander PHEV
Europejska wersja

W nowym Outlanderze PHEV znajdziemy europejską wersję zaawansowanego układu napędowego Plug-in Hybrid drugiej generacji. Napęd wyposażono w dwa silniki elektryczne napędzające obie osie i w dopracowany w sportach motorowych system kontroli Super-All Wheel Control. Sprawdzona technologia PHEV pierwszej generacji firmy Mitsubishi Motors została bardzo dobrze przyjęta przez klientów w Europie. I to zarówno w poprzednim Outlanderze PHEV, jak i w Eclipse Cross PHEV, wprowadzonym w 2021 roku.

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV będzie także wyposażone w najnowocześniejsze  systemy wspomagania kierowcy i funkcje informacyjno-rozrywkowe. Dzięki temu zaoferuje pasażerom wysoki poziom bezpieczeństwa, komfortu i funkcjonalności. Nowy Mitsubishi Outlander PHEV pojawi się w Europie w 2024 roku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *