MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Alpine A110 San Remo 73 – seria limitowana

Po zaprezentowanej w 2022 roku serii limitowanej Alpine A110 Tour de Corse 75 przyszła kolej na limitowaną serię A110 San Remo 73, stworzoną dla uhonorowania rajdowej historii marki.

Tą nową edycją Alpine świętuje 50. rocznicę swojego historycznego momentu w sportach motorowych. Rocznicę zwycięstwa w Rajdzie San Remo i zdobycia przez Alpine w rajdowych mistrzostwach świata najwyższego miejsca na podium w kategorii producentów. Oprócz wyraźnego nawiązania do przeszłości i hołdu dla osiągnięć marki ta numerowana edycja 200 egzemplarzy jest przede wszystkim kwintesencją nowoczesności i oryginalności.

Alpine A110 San Remo 73
Współczesna interpretacja legendy Alpine

Nowa limitowana seria, nawiązująca do kultowego Alpine A110, zwycięzcy Rajdu San Remo w 1973 roku, wyróżnia się nowoczesnym, unikalnym designem. Cechuje się także niespotykaną zwrotnością i wysokimi osiągami, które zawdzięcza swemu zawieszeniu i silnikowi o mocy 300 KM. Design Alpine A110 San Remo 73 jest unikalnym połączeniem stylistyki nadwozia i wystroju wnętrza.

Alpine A110 San Remo 73

Ze swym nadwoziem w oryginalnym kolorze Caddy Blue i czarnymi obramowaniami karbonowego dachu wykończonego w czerwonym kolorze, seria limitowana A110 San Remo 73 odtwarza historyczne barwy Alpine Berlinette z 1973 roku. Okolicznościowy napis „San Remo 73”, umieszczony na masce, drzwiach i tylnym zderzaku, uzupełniają czarno-białe motywy graficzne na drzwiach. Do tego dochodzą 18-calowe białe błyszczące obręcze kół Grand Prix zaciski hamulcowe Brembo® w kolorze antracytowym. Ponadto znajdziemy czarne wykończenie reflektorów „Boomerang” oraz umieszczone na błotnikach logo marki i napisy Alpine w czarnym błyszczącym kolorze.

Alpine A110 San Remo 73

We wnętrzu wykończonym tapicerką z mikrofibry z szarymi przeszyciami królują kubełkowe fotele Sabelt® Racing. Przystosowano je do zamontowania wyścigowych, sześciopunktowych pasów bezpieczeństwa z wyhaftowanym okolicznościowym napisem „World Champion 73”. Sportową atmosferę wnętrza uzupełniają także pedały Sport, aluminiowy podnóżek po stronie pasażera i dywaniki podłogowe Alpine. Na płatach drzwi umieszczono zaś dwie okolicznościowe czarno-białe listwy ozdobne.

Alpine A110 San Remo 73

Ekskluzywna edycja Alpine A110 San Remo 73 jest ograniczona do jedynie 200 egzemplarzy. Każdy egzemplarz oznakowano tabliczką „Limited Edition A110 San Remo 73” ponumerowaną od 1 do 200. Edycja dysponować będzie również bogatym wyposażeniem. Obejmuje ono wyczynowy układ hamulcowy, aktywny sportowy układ wydechowy, elektrycznie składane boczne lusterka i wewnętrzne lusterko z funkcją automatycznego zapobiegania oślepieniu. W wyposażeniu znajduje się także wspomaganie parkowania przodem i tyłem, kamera cofania oraz system nagłośnienia Audio Focal. W samochodzie znalazł się także system telemetryczny Alpine Telemetrics.

Zamówienia na ten samochód w Polsce będzie można składać w sieci Alpine od piątku 17 marca. Cena: 430 000 zł brutto

San Remo 1973 – Nobilitacja

A110 San Remo 73 przejmuje pałeczkę po legendarnym modelu, który jako pierwszy zapewnił Alpine zwycięstwo w Rajdowych Mistrzostwach Świata.

W 1973 roku samochody Alpine zdominowały świat rajdów – zaliczyły 4 zwycięstwa po 9 rundach Rajdowych Mistrzostw Świata. Berlinette znalazły się wśród faworytów 10. rundy Rajdu San Remo, której trasa nakładała się na trasę Rajdu Monte-Carlo. Był to więc teren wspólny, sprzyjający Berlinette, które ponadto miały korzystny stosunek masy do mocy.

Na włoskich drogach Alpine z numerem 1 ukończyło pierwszy etap z przewagą ponad 5 minut. Wszystko dzięki ryzykownej, ale opłacalnej strategii doboru opon. Z ponad 9-minutowym opóźnieniem w stosunku do lidera na starcie drugiego etapu Alpine z numerem 5 notowało coraz lepsze czasy. Odrobiło straty na kolejnych odcinkach specjalnych i zakończyło rajd na trzecim miejscu za Fiatem 124 i Alpine z numerem 1. Ukończyło ono także rundę San Remo z ponad 6-minutową przewagą nad pozostałymi uczestnikami. Dziesiąta runda ostatecznie też zagwarantowała marce Alpine tytuł mistrza świata w kategorii producentów.

Kultowe niebiesko-biało-czerwone barwy samochodu z czarno-białymi pasami stały się barwami światowej nobilitacji. I właśnie do tych legendarnych barw nawiązuje Alpine dzisiaj, w 2023 roku, dla uczczenia 50. rocznicy tego rajdowego zwycięstwa.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *