MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Koncepcyjne Alpine A290 β

A290, przyszły elektryczny samochód sportowy nowej ery Alpine, został zaprezentowany w imponującej, ultrasportowej edycji A290_β (A290 „beta”). Pierwszy z trzech modeli przyszłego „Dream Garage” Alpine będzie modelem nowej generacji, w 100% sportowym i elektrycznym, który w każdym obudzi ducha rywalizacji. Ma również stworzyć nową koncepcję sportowego auta.

Koncepcyjne Alpine A290 β
Pierwsze Alpine nowej generacji

A290 β zapoczątkowuje nowy rozdział w pasjonującej historii Alpine. Marka, silna imponującą tradycją i sportowym DNA, wyrusza na podbój nowych segmentów rynku – zaczyna od sportowego samochodu miejskiego. Poprzez design, rodzaje użytych materiałów i technologie pokładowe, show car pokazuje także nową koncepcję korzystania z samochodów elektrycznych. Dostarcza także wiele emocji zarówno kierowcy, jak i pasażerom. W czasach, gdy mobilność niskoemisyjna staje się priorytetem, Alpine A290_β to już nie tylko show car. To także ucieleśnienie ambicji i zaangażowania marki na rzecz zrównoważonych samochodów sportowych.

Koncepcyjne Alpine A290 β
Nazwa kojarząca się z przyszłością

Wybór nazwy A290_β jest zgodny ze strategią nazewnictwa marki Alpine – nazwy zaczynają się od litery „A”, po której następują trzy cyfry. Cyfra „2” odpowiada segmentowi B, a liczba „90” – przyszłej lifestylowej gamie modeli marki. Litera „beta”, zaczerpnięta z alfabetu greckiego, służy do oznaczenia pośredniego etapu w pracach nad nowym modelem. Etapu poprzedzającego oczywiście oficjalną premierę wersji seryjnej.

Koncepcyjne Alpine A290 β

„A290_β jest dla Alpine początkiem nowej ery. To również pierwszy model z gamy w 100% elektrycznych samochodów „Dream Garage”, która ma trafić na rynek w 2024 roku. Ten miejski show car wprowadza także całkowicie nową koncepcję sportowych aut elektrycznych. Model A290_β, opierający się na bogatych tradycjach Alpine, przenosi zatem markę w przyszłość. Umożliwia przeżywanie na co dzień ducha rywalizacji, który jest jej siłą napędową od momentu powstania.” – Laurent Rossi, dyrektor generalny Alpine.

Koncepcyjne Alpine A290 β
Design

Design nadwozia A290_β daje pojęcie o kształtach przyszłego modelu seryjnego. Jego znacznie bardziej koncepcyjne w swym charakterze wnętrze ma niespotykaną dotąd 3-miejscową konfigurację. 

Koncepcyjne Alpine A290 β

Nowy show car stawia też bardzo wysoko poprzeczkę pod względem osiągów i zwrotności. Alpine A290_β, napędzane dwoma silnikami elektrycznymi umieszczonymi z przodu, jest ultrasportowym samochodem pokazowym. Jest także ilustracją technologicznych wyzwań, jakich podjęli się konstruktorzy i kierowcy testowi Alpine. Udało im się połączyć wiele oryginalnych rozwiązań w zakresie zawieszenia, układu jezdnego, sterowania momentem obrotowym itd. z bardzo precyzyjnymi nastawami. Te precyzyjne nastawy dopracowano w celu uzyskania sportowego i efektywnego energetycznie zachowania na drodze. Show car, mierzący 4,05 m długości, 1,85 m szerokości i 1,48 m wysokości, stanowi więc zapowiedź dynamicznej i zwrotnej wersji produkcyjnej. Będzie się ona charakteryzowała krótkim rozstawem osi i zwiększonym rozstawem kół, gwarantującym sportowe doznania z jazdy z zachowaniem stabilności przy dużych prędkościach.

Zapowiedź przyszłego seryjnego auta miejskiego

Wszystkie trzy unikatowe i innowacyjne modele składające się na „Dream Garage” Alpine – mały samochód sportowy, crossover GT i następca A110 – będą oczywiście w 100% elektryczne. Alpine A290 β stanowi zapowiedź przyszłego seryjnego sportowego auta miejskiego. Będzie ono produkowane od 2024 roku w zakładzie w Douai, wchodzącym w skład kompleksu produkcyjnego ElectriCity. Będzie produkowane na platformie Aliansu CMF-B EV skonstruowanej specjalnie dla modeli elektrycznych segmentu B. Jego silnik elektryczny będzie również produkowany we Francji, w zakładach Megafactory w Cléon

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *