MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Hyundai i20

Hyundai Motor zaprezentował nowego i20, który trafi na drogi w nowej, odświeżonej stylizacji. Jego pakiet rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa oraz funkcje łączności należą dziś do najbardziej wszechstronnych pakietów w tej klasie aut.

Elegancki i sportowy design

Nowy Hyundai i20 ma elegancką i nowoczesną stylizację nadwozia, która przyciąga wzrok na drodze. Kształt i wzór przedniego zderzaka oraz osłony chłodnicy zostały ulepszone, aby uzyskać elegancki wygląd ze sportowymi elementami. Z tyłu został przeprojektowany zderzak, dodano też unikalny design tylnych świateł. Pojawiły się również nowo zaprojektowane 16- i 17-calowe obręcze kół.

Wygląd modelu i20 został doceniony za emocjonalny i dynamiczny design, który harmonizuje proporcje, stylizację i technologię zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu. Model zachowuje sportową sylwetkę dzięki nisko poprowadzonemu dachowi i dużemu rozstawowi osi. Cechy te poprawiają aerodynamikę pojazdu poprzez zmniejszenie oporu powietrza, co również poprawia prowadzenie i zwiększa oszczędność paliwa. Dynamiczne oświetlenie podkreśla jego śmiały wygląd, za sprawą tylnych lamp LED w kształcie litery Z. Nawet przy kompaktowych wymiarach samochodu segmentu B, nowy i20 oferuje klientom dużo miejsca we wnętrzu. Zaoferuje także 352 litry przestrzeni bagażowej oraz 1165 litrów po złożeniu oparć tylnych siedzeń.

Ten odświeżony model w gamie Hyundaia jest dostępny w ośmiu kolorach nadwozia i z dwukolorowym malowaniem, z opcjonalnym czarnym dachem. Nowością są trzy kolory nadwozia: Lucid Lime Metallic, Lumen Grey Pearl i Meta Blue Pearl. Ofertę uzupełnią dotychczas oferowane kolory Atlas White, Phantom Black Pearl, Aurora Grey Pearl, Dragon Red Pearl i Mangrove Green Pearl.

Nowy, żywy pakiet kolorystyczny wnętrza Lucid Lime ożywi pasażerów i poprawi ich nastrój. Wyposażone w ten pakiet fotele będą również miały nowy sportowy wzór z odważną pionową linią i wytłoczonymi poziomymi, kropkowanymi liniami. Limonkowe akcenty we wnętrzu podkreślają sportowy charakter modelu.

Zaawansowane technologie w standardzie

Nowy Hyundai i20 jest wyposażony w najnowsze funkcje łączności, dzięki którym podróżowanie samochodem jest jeszcze wygodniejsze dla pasażerów. Model został wzbogacony o oferowane seryjnie cyfrowe zegary z 4,2-calowym wyświetlaczem LCD, gniazda USB typu C, system eCall drugiej generacji oparty na sieci 4G oraz możliwość aktualizacji map w trybie Over-the-Air (OTA).

Nadal oferuje funkcje, które były już popularne w poprzedniej wersji modelu, takie jak opcjonalne cyfrowe zegary z 10,25-calowym wyświetlaczem i 10,25-calowy ekran systemu multimedialnego, z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto, bezprzewodową ładowarkę oraz najnowszą wersją funkcji Bluelink.

Więcej systemów bezpieczeństwa Hyundai Smart Sense jest teraz w standardzie. Asystent unikania kolizji czołowych (FCA) działa skutecznie w mieście i poza miastem, ma także funkcję rozpoznawania pieszych oraz rowerzystów. System FCA pomaga unikać potencjalnych wypadków z przeszkodami przed samochodem. Natomiast asystent podążania na pasie ruchu (LFA) zapewnia utrzymanie pojazdu między liniami.

Dla dodatkowego spokoju, dostępne są również opcjonalne systemy bezpieczeństwa. Asystent monitorowania ruchu poprzecznego (RCCA) uruchamia hamulce podczas cofania, jeśli zostanie wykryte ryzyko kolizji z pojazdami jadącymi z tyłu lub z boku. Asystent monitorowania martwego pola (BCA) wykorzystuje ostrzeżenia wizualne, które pojawiają się na lusterkach zewnętrznych w momencie wykrycia innego pojazdu. W razie potrzeby BCA aktywuje się, aby uniknąć kolizji lub zmniejszyć jej skutki. Inteligentny tempomat oparty na nawigacji (NSCC) wykorzystuje system nawigacji pojazdu do przewidywania zakrętów lub prostych odcinków na autostradach. Dostosowuje on także prędkość w celu zapewnienia płynnej i bezpiecznej jazdy.

Zwiększona wygoda

Nowy i20 przyciągnie klientów szukających eleganckiego i sportowego wyglądu – to auto szyte na miarę europejskich kierowców. W odświeżonym modelu żarówki zastąpiono technologią LED. Zapewnia to lepsze oświetlenie wnętrza samochodu, a także oferuje wielokolorowe oświetlenie nastrojowe. Dzięki niemu pasażerowie mogą dostosować kolor świateł we wnętrzu do swojego nastroju. Samochód jest dostępny z systemem nagłośnienia BOSE® Premium Sound System.

Silniki zapewniające optymalne zużycie paliwa

Po maską nowego Hyundaia i20 pracuje układ napędowy z 48-woltową instalacją hybrydową, współpracujący z silnikiem 1.0 T-GDi – dostępny jest w wersjach 100 KM lub 120 KM. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności i osiągach, 48-woltowy napęd hybrydowy przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla.

Nowy Hyundai i20 jest dostępny z siedmiobiegową dwusprzęgłową przekładnią (7DCT) lub sześciobiegową inteligentną manualną skrzynią biegów (iMT). Po zwolnieniu pedału przyspieszenia iMT może odłączyć silnik od skrzyni biegów, skutecznie oszczędzając paliwo, umożliwiając pojazdowi przejście w tryb żeglowania.

Rozpoczęcie produkcji nowego Hyundaia i20 zaplanowano na trzeci kwartał 2023 roku, w zakładzie produkcyjnym Hyundaia w Izmit, w Turcji. Z czasem pojawią się kolejne warianty.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *