MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Motoryzacyjna Noc Muzeów 2023

W Warszawie Noc Muzeów to impreza, na którą czeka całe miasto. Pogoda w połowie maja na ogół zachęca już do wieczornych spacerów. Na ulice wylegają więc tłumy, a do niektórych miejsc ustawiają się spore kolejki. Co roku ogromnym powodzeniem cieszą się także przejazdy i wystawy zabytkowych autobusów, parada starych tramwajów i inne pokazy związane z motoryzacją.

Noc Muzeów 2023
Noc Muzeów w salonie Volvo Car Warszawa

Kilka lat temu ogromnym powodzeniem cieszyła się prezentacja klasycznych samochodów Volvo, ściągniętych specjalnie z markowego muzeum w Szwecji. W tym roku jednak historię Volvo w pigułce pokazali polscy kolekcjonerzy. Salon Volvo Car Warszawa został opróżniony z nowych samochodów – ich miejsce zajęły klasyki, od Volvo PV444 aż po Volvo S60R. No dobrze, to jeszcze nie jest klasyk, ale z pewnością nim będzie. Uwagę zwracały świetnie utrzymane 122S, czyli Amazon i 244 z limitowanej serii na 50-lecie Volvo. Ograniczona ilość miejsca nie pozwoliła jednak przedstawić wielu innych perełek z polskich kolekcji (a jest ich całkiem sporo). Liczymy jednak na to, że w przyszłym roku uda się zaprezentować więcej samochodów, może w jakimś pojemniejszym miejscu.

Bartosz Ławski, zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *