MotoryzacjaNajważniejszeSport

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Safari w WRC2

Nie ma mocnych na polski duet w najtrudniejszym rajdzie na świecie! Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak drugi raz z rzędu triumfują w kategorii WRC2 podczas Rajdu Safari, legendarnej rundy Rajdowych Mistrzostw Świata, rozgrywanej na bezdrożach Kenii. Duet ORLEN Rally Team pojechał świetnie, przekraczając linię mety z ponad 11-minutową przewagą. Panowie wygrali również dodatkowo punktowany Power Stage Hell’s Gate!

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2023 w WRC2
Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2023 w WRC2
Wygrana po raz drugi z rzędu

Kajetanowicz i Szczepaniak po raz siódmy wygrywają też rundę w swojej kategorii. Jest to również ich 18 podium na przestrzeni sześciu lat startów w cyklu WRC. Druga z rzędu wygrana na Safari, które wymaga nie tylko szybkiej jazdy, ale przede wszystkim doświadczenia, rozwagi i umiejętności zarządzania tempem na piekielnie trudnych trasach, jest z pewnością jednym z najważniejszych sukcesów polskiego duetu.

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2023 w WRC2

– To niesamowite uczucie, wygrywamy Rajd Safari po raz drugi – najtrudniejszą rundę w kalendarzu WRC. Jestem dumny także z całego zespołu. Myślę, że ciężką pracą zasłużyliśmy na ten sukces. To nie było łatwe, choć tak się wydawało. Mamy dużą przewagę na mecie, ale trzeba było dobrze psychicznie i taktycznie rozegrać się ten rajd. Plan został wykonany w stu procentach, z czego bardzo się cieszę. Teraz mamy troszkę wolnego, ale przez ten czas będziemy musieli przygotować się do kolejnych rund, do walki z mocną konkurencją. Cieszę się też, że wracam do domu, bo przez ostatnie kilka miesięcy byłem tam tylko kilka dni, więc też mi się należy. 😉 Dzięki, że byliście z nami. Śledźcie moje media społecznościowe, bo tam wkrótce więcej o Wielkiej Wyprawie Maluchów. Pojedziemy do Monte Carlo w szczytnym celu – podsumował Kajetan Kajetanowicz, kierowca ORLEN Rally Team.

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2023 w WRC2
Prowadzenie w klasyfikacji WRC2 Challenger

W klasyfikacji sezonu Kajetanowicz i Szczepaniak umacniają się na prowadzeniu w WRC2 Challenger dla kierowców prywatnych. W łącznej klasyfikacji WRC2 Polacy awansowali na czwarte miejsce.

Starty Kajetana Kajetanowicza wspierają partner tytularny ORLEN Rally Team – PKN ORLEN, a także partner techniczny Delphi Technologies, Pirelli, ATC CARGO S.A., marka PLATINUM ORLEN OIL, marka QUAZAR LOTOS OIL oraz SJS S.A.

Kajetanowicz i Szczepaniak wygrywają Rajd Safari 2023 w WRC2
Rajd Safari 2023, nieoficjalna klasyfikacja WRC2:
  1. Kajetanowicz/Szczepaniak (Škoda Fabia Rally2 evo) 3:57:15,9 s
  2. Prokop/Jůrka (Ford Fiesta Rally2) +11:27,7 s
  3. Tundo/Jessop (Škoda Fabia R5) +14:22,7 s
  4. Kremer/Gottschalk (Škoda Fabia Rally2 evo) +17:24,9 s
  5. Chwist/Heller (Škoda Fabia RS Rally2) +55:36,2 s
  6. Singh/Khan (Škoda Fabia Rally2 evo) +1:26:32,4 s
  7. Virani/Bhatti (Škoda Fabia R5) +1:45:56,6 s

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *