MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Zapowiedź Renault Scenic E-Tech Electric

Zaprezentowany podczas szczytu ChangeNOW w Paryżu samochód koncepcyjny Scenic Vision był zapowiedzią drugiego etapu ofensywy Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych segmentu C. Model ten uzupełnia gamę pojazdów, w której znajdują się już Megane E-Tech electric, ZOE i Twingo. Nowe Renault Scenic E-Tech electric nawiązuje do modelu Scenic Vision. Jest także pierwszym pojazdem seryjnym, który ucieleśnia nową strategię zrównoważonego rozwoju marki opartą na trzech filarach: środowisku, bezpieczeństwie i inkluzywności.

Renault Scenic E-Tech Electric

Nowe Renault Scenic E-Tech electric ujawnia swoją ostateczną sylwetkę, która została ukryta pod specjalnie zaprojektowanym kamuflażem. Pierwsze samochody wyjadą na europejskie drogi pod okiem inżynierów Renault już latem tego roku. Jeszcze więc przed rozpoczęciem seryjnej produkcji.

Renault Scenic E-Tech Electric

Przedseryjne samochody, wyprodukowane w ElectriCity w Douai (Francja), kryją się za specjalnym kamuflażem zaprojektowanym przez Renault Design. Subtelna gra linii i motywów zaczerpniętych z logo marki nawiązuje do także stylistyki, którą stworzono wcześniej dla Megane E-Tech electric.

Światowa premiera Nowego Renault Scenic E-Tech electric odbędzie się 4 września. Prezentacja nastąpi podczas konferencji prasowej na Międzynarodowych Targach Samochodowych 2023 w Monachium.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *