MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowe Renault Scenic E-Tech electric

Scenic przejmuje pałeczkę od Megane. Nowa edycja modelu stanie się flagowym przedstawicielem nowej generacji samochodów elektrycznych Renault. Nowy Scenic E-Tech electric, zaprojektowany dla rodzin, jest doskonale dostosowany do ich potrzeb i swobodnych, bezpiecznych podróży. Model idealnie wpisuje się w plan strategiczny marki Renaulution – łączy nowoczesny napęd elektryczny, przydatne technologie i konstrukcję lepiej uwzględniającą założenia zrównoważonego rozwoju. Nowy Scenic jest przykładem realizowanej przez Grupę strategii zrównoważonego rozwoju, opartej na trzech filarach: ochronie środowiska, bezpieczeństwie i równości.

Nowe Renault Scenic E-Tech electric
Scenic – 27 lat ewolucji

Historia modelu Scenic trwa od 27 lat. Gdy został wprowadzony w 1996 roku (czyli pięć lat po prezentacji concept caru o takiej samej nazwie w 1991 roku), zrewolucjonizował rynek. Był pierwszym kompaktowym vanem w Europie. Nazwa Scenic to skrót od „Safety Concept Embodied in a New Innovative Car”. Wówczas tłumaczono to jako „koncepcję bezpieczeństwa wyrażoną w nowym, innowacyjnym samochodzie”.

Z upływem lat zmieniały się zarówno rodziny, styl podróżowania, jak i znaczenie ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Scenic także stale się zmieniał, aby przewidywać i spełniać ich potrzeby. Dlatego dziś Renault proponuje nową koncepcję samochodu rodzinnego z segmentu C z w 100% elektrycznym napędem. Nowy model zachowuje swoje DNA prekursorskiego i rodzinnego samochodu. Scenic od zawsze pełnił rolę głównego samochodu w rodzinie, którym wyjeżdżało się na dalekie podróże w weekendy lub wakacje. I nadal taki jest dzięki zasięgowi ponad 620 km. To pierwszy samochód elektryczny zaprojektowany w bardziej zrównoważony sposób. Samochód dbający o komfort pasażerów, a także o otaczający ich świat.

Nowe Renault Scenic E-Tech electric
Idealny samochód rodzinny

Dzięki atutom platformy elektrycznej CMF-EV – opracowanej przez Alians Renault, Nissana i Mitsubishi, na której jest zbudowany – nowy model ma śmiały design, stosunkowo niewielkie jak na tę klasę wymiary, a przy tym zapewnia pasażerom rekordową ilość miejsca w środku. Do tego należy dodać kompaktowy akumulator trakcyjny (nawet 87 kWh), który zapewnia więcej wolnego miejsca i ułatwia zachowanie idealnych proporcji nadwozia. Silnik o mocy do 160 kW (220 KM) pozwala w pełni cieszyć się dynamiczną jazdą, dostosowaną do każdej trasy. Wnętrze zapewnia wysoki komfort pasażerom i imponującą ilość miejsca dzięki płaskiej podłodze i rozstawowi osi 2,78 m. To w zupełności wystarczy, by zapewnić wygodę pasażerom (miejsce na nogi na wysokości kolan z tyłu wynosi 278 mm), a także odpowiednie miejsce na bagaże w bagażniku o pojemności 545 litrów. Przeszklony, nowatorski dach Solarbay ze szkła o regulowanej przezroczystości i pomysłowy wielofunkcyjny tylny podłokietnik dopełniają komfortowego wyposażenia kabiny.

Nowe Renault Scenic E-Tech electric

System multimedialny OpenR Link z ponad 50 aplikacjami pozwala użytkownikom samochodu na bezproblemowe zaplanowanie trasy i miłe spędzenie wspólnej podróży. Równie niepowtarzalne są dźwięki emitowane przez samochód – zostały opracowane w ramach wyjątkowej współpracy z Jeanem-Michelem Jarre’em – artystą, kompozytorem i autorem.

Nowe Renault Scenic E-Tech electric

Nowy Scenic E-Tech electric będzie pierwszym modelem elektrycznym w gamie Renault oferowanym w sportowej wersji esprit Alpine, budzącej emocje. Samochód, który od pierwszej generacji jest produkowany w zakładzie w Douai (obecnie kompleks ElectriCity), zostanie wprowadzony do sprzedaży w pierwszej połowie 2024 roku.

Nowe Renault Scenic E-Tech electric
Pierwszy samochód rodzinny zaprojektowany w zrównoważony sposób

Zbudowanie firmy motoryzacyjnej nowej generacji wymaga przemyślenia koncepcji samochodu i sposobów jego użytkowania. Tak, aby zaproponować innowacyjną, a także bardziej odpowiedzialną i bezpieczną mobilność dla jak największej grupy użytkowników. Chodzi również o zmniejszenie oddziaływania samochodów na środowisko podczas całego cyklu ich życia. Od zaprojektowania, produkcji, przez użytkowanie aż po wycofanie z eksploatacji. Piąta generacja Renault Scenic proponuje nową wizję mobilności. Powszechnie uznaje się konieczność rozsądnej konsumpcji oraz także bardziej odpowiedzialnej produkcji.

Nowe Renault Scenic E-Tech electric

Grupa Renault poprzez swoją misję i wdrożenie planu Renaulution zmienia się w firmę przyszłej generacji. Firmę technologiczną, nastawioną na tworzenie wartości zarówno ekonomicznej, środowiskowej, jak i społecznej. Jej celem jest też uzyskanie neutralności węglowej w 2040 roku w Europie, a w 2050 roku – na świecie. W 2022 roku na szczycie ChangeNOW marka zaprezentowała concept car Scenic Vision. Jasno świadczył on o jej dążeniu do tworzenia wizjonerskich i bardziej zrównoważonych samochodów. Dziś widzimy pierwszy konkretny przykład realizacji tych zamierzeń.

Nowe Renault Scenic E-Tech electric
Made in France

Ten innowacyjny w 100% elektryczny samochód rodzinny, bardziej niż kiedykolwiek odpowiada potrzebom swojej epoki. Jest też prekursorem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa. Produkowany we Francji, w zakładzie w Douai, w kompleksie ElectriCity, Nowy Scenic E-Tech electric wytycza nową drogę. Drogę bardziej zrównoważonej, bezpiecznej i wizjonerskiej mobilności. Montowany w nim silnik elektryczny jest również produkowany we Francji, w Megafactory w Cléon. Nowy Renault Scenic E-Tech electric jest zbudowany w 24% z materiałów pochodzących z recyklingu. 90% jego masy nadaje się do ponownego przetworzenia. Zgodnie z dyrektywą 2005/64/WE, łącznie z akumulatorem trakcyjnym.

Nowe Renault Scenic E-Tech electric

W 1996 roku to była zupełnie nowa koncepcja samochodu. Zdecydowanie zrywała z obowiązującymi kanonami i proponowała zupełnie nową wizję samochodu rodzinnego. Nowy Scenic E-Tech electric wpisuje się również w tę samą filozofię. Powraca jako uniwersalny samochód, zaprojektowany w zrównoważony sposób, który może pokonywać długie dystanse. Oferuje także wyjątkowe wnętrze – komfortowe, pełne światła i połączone ze światem nowoczesnymi technologiami, a jednocześnie kompaktowe gabaryty. – Fabrice Cambolive, prezes marki Renault

Nowe Renault Scenic E-Tech electric

Design Nowego Renault Scenic E-Tech electric jest podporządkowany efektywności, dostępności i integracji ze środowiskiem. Model, zaprojektowany do swobodnych, bezpiecznych i bardziej ekologicznych rodzinnych podróży, jest też przykładem nowego języka stylistycznego Renault. Jego imponujące kształty doskonale wyrażają również żywy charakter i humanistyczne podejście marki. Wyraziste i precyzyjne linie w połączeniu z detalami high-tech świadczą o przynależności do nowoczesnego i połączonego świata. – Gilles Vidal, dyrektor designu marki Renault

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *