MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Toyota KAYOIBAKO – koncepcyjny minivan

Toyota zaprezentuje 26 października na targach Japan Mobility Show koncepcyjny model KAYOIBAKO. Prototyp nowego kompaktowego minivana z bateryjnym napędem elektrycznym (BEV) to kolejny element wizji Toyoty bezemisyjnego transportu w bliskiej przyszłości. Auto dołączy do dwóch innych elektrycznych konceptów marki – rodzinnego SUV-a o nazwie FT-3e oraz sportowego modelu FT-Se.

Toyota KAYOIBAKO - koncepcyjny minivan
Kayoibako?

Słowo „kayoibako” odnosi się do kontenerów nowej generacji, służących do bezpiecznego, wydajnego transportu części i produktów między zakładami. Ich wymiary pozwalają wyeliminować straty, a wymienne moduły do konfiguracji wnętrza pozwalają dostosować każdy kontener do różnorodnych potrzeb. Minivan KAYOIBAKO został opracowany zgodnie z tymi samymi założeniami.

Toyota KAYOIBAKO - koncepcyjny minivan
Dostawczak przyszłości?

Toyota KAYOIBAKO to wysokiej jakości pojazd do codziennego transportu o dużej pakowności i jednocześnie wysokich walorach użytkowych. Projekt pozwala na daleko idące dostosowanie auta do bieżących potrzeb, dlatego pojazd może spełniać jednocześnie wiele zadań. Zarówno projekt samochodu, jak i jego systemy cyfrowe pozwalają łatwo dostosować auto do różnych zadań. Dzięki temu KAYOIBAKO może zostać włączony do usług carsharingu, ridesharingu oraz innych inteligentnych systemów transportowych.

Toyota KAYOIBAKO - koncepcyjny minivan

Minivan szeroko uwzględnia przede wszystkim potrzeby klientów biznesowych. Jako pojazd flotowy może zostać włączony m.in. do inteligentnych systemów dystrybucji towarów na krótkich dystansach. KAYOIBAKO można również przystosować do potrzeb lokalnych społeczności, instalują półki i inne wyposażenie mobilnego sklepu czy dodatkowe siedzenia dla pasażerów busa.

Toyota KAYOIBAKO - koncepcyjny minivan
Także dla niepełnosprawnych

Osoby prywatne także mogą na wiele sposobów przystosować minivana do swojego stylu życia, tworząc jedyne w swoim rodzaju auto. W projektowaniu wnętrza uwzględniono również potrzeby osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózkach.

Auto ma długość 3 990 mm, szerokość 1 790 mm i wysokość 1 855 mm, a rozstaw osi to 2 800 mm. Długość wnętrza wynosi 3 127 mm, zaś po stronie kierowcy 2 141 mm. Praktyczne wnętrze ma przy tym 1 485 mm szerokości i 1 437 wysokości.

Toyota KAYOIBAKO - koncepcyjny minivan
Targi Japan Mobility Show

Targi Japan Mobility Show odbędą się w dniach od 26 października do 5 listopada 2023 roku. Strefa Toyoty zostanie zaaranżowana pod hasłem „Let’s Change the Future of Cars – Find Your Future” (Zmieńmy przyszłość samochodów – Znajdź swoją przyszłość). Marka zaprezentuje na niej wiele innowacyjnych modeli i technologii. Centralnym punktem wystawy będzie gama prototypowych aut elektrycznych, wpisujących się w wizję bezemisyjnej motoryzacji Toyoty.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *