MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowe Renault Kardian

Renault pokazało nowy model: Kardian, przeznaczony na rynki pozaeuropejskie. Ten zupełnie nowy samochód jest pierwszym z pełnej gamy pojazdów o zasięgu międzynarodowym, ilustrującym nową strategię marki na rynkach pozaeuropejskich. Samochód najpierw wejdzie do sprzedaży w Ameryce Łacińskiej, zanim pojawi się na innych rynkach wschodzących. Wprowadzenie na rynek modelu Kardian oznacza też kolejny krok w strategicznym planie Renaulution – rozpoczęcie fazy „Renovation” na międzynarodowych rynkach Renault.

Kompaktowy miejski samochód segmentu B

Renault Kardian to kompaktowy miejski samochód segmentu B, którego stylistyka i wyposażenie nawiązują do DNA Renault. Jego przednia część prezentuje nową tożsamość stylistyczną marki, z logo „Nouvel’R” i nowym charakterystycznym wzorem oświetlenia.

Renault Kardian może pochwalić się innowacjami i funkcjami zwykle zarezerwowanymi dla pojazdów z wyższych segmentów. Wyposażono go w 17-calowe felgi i wysoką konsolę z przełącznikiem biegów „e-shifter”. Dodatkowo samochód wyposażono w ustawienia MULTI-SENSE oferujące różne tryby jazdy i osiem opcji oświetlenia wnętrza. Renault Kardian wyposażono również w sześć poduszek powietrznych, a także 13 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS). To systemy takie jak ostrzeganie o martwym polu i system kamer cofania.

Kardian inauguruje nową, modułową i wysoce wszechstronną platformę Renault, która umożliwi rozwój zróżnicowanej gamy modeli na wiele rynków pozaeuropejskich. W momencie wprowadzenia na rynek w Ameryce Południowej Kardian będzie napędzany 1,0-litrowym trzycylindrowym turbodoładowanym silnikiem z bezpośrednim wtryskiem. Generuje on moc 125 KM i moment obrotowy 220 Nm. Będzie on połączony z automatyczną skrzynią biegów z Efficient Dual Clutch (EDC).

Dzięki wieloletniej obecności przemysłowej w wielu regionach świata, Renault będzie produkować Kardiana najpierw w zakładzie w Kurytybie w Brazylii, a następnie w zakładzie w Casablance (SOMACA) w Maroku.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *