MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Udany rok marki Rolls-Royce

Rolls-Royce Motor Cars może pochwalić się bardzo udanym rokiem w 2023, z rekordową sprzedażą i popytem na swoje produkty na rynkach na całym świecie. Zamówienia Bespoke również osiągnęły nienotowany wcześniej poziom. Ciągły rozwój możliwości w zakresie Bespoke – wspierany przez międzynarodową sieć studiów Private Office – zaowocował większą liczbą zleceń o wyższej wartości niż kiedykolwiek wcześniej. Globalna sprzedaż 6032 samochodów była zgodna z oczekiwaniami i statusem marki luksusowej, a nie wolumenowej. Wszystkie samochody Rolls-Royce są ręcznie budowane w siedzibie marki w Goodwood w Wielkiej Brytanii. Każdy z nich zawiera również elementy Bespoke.

Podczas gdy w 2023 r. zgodnie z planem zakończyła się produkcja niezwykle popularnych modeli Wraith i Dawn, rok ten zapamiętamy ze względu na rozpoczęcie produkcji i sprzedaży Rolls-Royce’a Spectre. Pierwsze dostawy do klientów miały miejsce jesienią. Po premierze w październiku 2022 roku, pierwszy w pełni elektryczny Rolls-Royce w historii wzbudził ogromne zainteresowanie, szczególnie wśród młodszych klientów. Popyt ten przełożył się na zamówienia sięgające 2025 roku.

Rolls-Royce’a Spectre

W 2023 roku firma ogłosiła nową inwestycję na terenie Home of Rolls-Royce w Goodwood. Jej celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych i możliwości Bespoke oraz także wsparcie rozwoju programu Coachbuild.

Rolls-Royce w Polsce

Rok 2023 był także wyjątkowo udany dla Rolls-Royce Motor Cars na polskim rynku. Wyłączny dealer marki w Warszawie zanotował najwyższe wyniki sprzedaży od momentu, gdy w 1913 roku pierwszy polski klient odebrał swój samochód. Modele Ghost i Cullinan osiągnęły swoje szczyty sprzedażowe, podczas gdy Phantom przyciągnął stałą liczbę klientów. Model Spectre zebrał niesamowicie pozytywne recenzje. Również kilku klientów z Polski otrzymało już swojego własnego pierwszego elektrycznego Rolls-Royce’a w IV kwartale roku. Księga zamówień na ten model sięga także daleko w 2025 rok.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *