MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

MG 3 – chińska hybryda segmentu B

Brytyjska marka MG jest obecnie własnością chińskiego koncernu SAIC Motor. Od niedawna samochody MG dostępne są także na polskim rynku. Ofertę uzupełnia właśnie mały miejski hatchback MG 3.

MG 3

To klasyczna hybryda równoległa, w której za napęd odpowiadają wolnossący silnik benzynowy, działający w cyklu Atkinsona i silnik elektryczny. Jednostka spalinowa ma 1,5 litra pojemności i moc 102 KM, a elektryczna dokłada do tego 136 KM. Moc systemowa to 194 KM, wystarczające więc do rozpędzenia samochodu w 8 sekund od 0 do 100 km/h. Pojemność baterii 1,83 kWh pozwala też na przejechanie krótkiego odcinka w trybie wyłącznie elektrycznym. Producent deklaruje zużycie paliwa na poziomie 4,4 litra na 100 km.

MG 3

MG 3 oferuje sporo wyposażenia już w standardzie – klimatyzacja, nawigacja, cyfrowe wskaźniki i centralny ekran o przekątnej 10,25 cala, a także cztery wejścia USB i kamera cofania dostępne są w każdej wersji. W droższych wariantach można dokupić także podgrzewane siedzenia i kierownicę, oraz kamerę 360˚.

Polski importer nie podaje jeszcze cennika, ani terminu rozpoczęcia sprzedaży modelu MG 3.

Informacja prasowa (BŁ)

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *