MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Nowy Suzuki Swift debiutuje w salonach

Suzuki Motor Poland informuje o wprowadzeniu do sprzedaży nowej generacji modelu Swift. Nowy Suzuki Swift 2024 ma świeży design, jest jeszcze bardziej oszczędny i wyposażono go w nowej generacji systemy bezpieczeństwa. Cena samochodu w sieci dilerów SMP zaczyna się od 80 900 zł.

Nowy Suzuki Swift
Nowy Suzuki Swift 2024

Suzuki Swift to model chętnie wybierany na całym świecie. Japoński hatchback, od chwili gdy w roku 2004 wprowadzono go na światowe rynki jako tzw. model globalny, był wielokrotnie nagradzany. Dotąd Swifta oferowano w 169 krajach, a jego łączna sprzedaż do lutego 2024 wyniosła ponad 9 milionów sztuk. Swift 2024 korzysta z dziedzictwa poprzednich generacji, oferując jednak większą przyjemność z jazdy, komfort, oszczędność oraz wyższy poziom bezpieczeństwa. Samochód jest – w myśli filozofii inżynierów Suzuki – lekki, bardziej aerodynamiczny, a co za tym idzie dynamiczny i oszczędny. Pod maską znalazł się nowy silnik z serii Z12E: 3-cylindrowy, benzynowy, 1,2 l, współpracujący z systemem “mild Hybrid SHVS 12V” (moc 83 KM). Do tego zmiany w zawieszeniu, lepsze prowadzenie, mniejsze drgania i do wyboru skrzynie ręczne lub CVT.

Nowy Suzuki Swift
Radykalnie przeprojektowany

Nowy Suzuki Swift zachował charakterystyczną linię kojarzącą się z poprzednimi generacjami tego modelu. Przeszedł jednak radykalne przeprojektowanie – od sylwetki po kabinę. Na desce rozdzielczej znajdziemy teraz 9-calowy ekran system audio (umożliwia podłączenie z wykorzystaniem Apple CarPlay lub Android Auto), a na liście systemów podwyższających bezpieczeństwo w czasie jazdy jest np. nowej generacji Dual Sensor Brake Support II (wspomaganie hamowania), LKA – Lane Keep Assist (pomaga utrzymać auto na pasie ruchu, wykrywa przeszkody i ułatwia ich omijanie w odpowiedniej odległości) czy DMS (Driver Monitoring System – kamera wbudowana w deskę rozdzielczą monitoruje oczy i twarz kierowcy. Jeżeli elektronika wykryje, że kierowca jest senny, właśnie zasypia lub chociaż odwraca wzrok od drogi, DMS włączy alarm akustyczny i wyświetli komunikat ostrzegawczy na wyświetlaczu informacyjnym).

Nowy Suzuki Swift

Do tego aktywny tempomat, rozpoznawanie znaków drogowych, monitorowanie martwych pól widoczności oraz ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu. Samochód współpracuje (jak dotychczas w przypadku modelu S-Cross) z aplikacją Suzuki Connect, co umożliwia kierowcy prosty i wygodny dostęp do danych eksploatacyjnych oraz funkcji przydatnych w podróży.

Gama kolorystyczna Nowego Swifta obejmuje 9 lakierów metalizowanych jednokolorowych oraz cztery opcje dwutonowe (z dachem w kontrastowym kolorze). Na liście nowych odcieni jest m.in. Frontier Blue Pearl Metallic oraz Cool Yellow Metallic. Warto zauważyć, że Frontier Blue Pearl to kolejny trójwarstwowy lakier po Burning Red Pearl Metallic. To lakier mocno nasycony, o podwyższonej optycznej głębi.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *