MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Odświeżony Hyundai i30

Hyundai zaprezentował odświeżony stylistycznie i technicznie model i30. Największe zmiany zaszły w liście wyposażenia i dostępnych udogodnieniach. Tak jak dotąd ten samochód będzie dostępny w trzech wersjach nadwoziowych: hatchback, fastback i kombi. Nie zabraknie także sportowo wyglądającej wersji N Line. Produkcja nowego i30 ruszy w kwietniu 2024 roku w fabryce Hyundaia w Nošovicach w Czechach.

Odświeżony Hyundai i30
Zaktualizowany projekt

Pierwsza generacja modelu i30 debiutowała w 2007 roku. Obecnie na rynku oferowana jest już trzecia generacja tego modelu. Charakterystyczny wygląd tego modelu zdołał się już na stałe wpisać w pejzaż polskich dróg. Teraz model i30 przeszedł kilka odświeżających zmian nadwozia

Z przodu znajdziemy nowy wzór osłony chłodnicy, wstawkę zderzaka pod tablicą rejestracyjną i obudowy świateł przeciwmgielnych. W tylnej części nadwozia typu hatchback i kombi chromowana wstawka tylnego zderzaka stała się nieco bardziej kanciasta. Reflektory i światła tylne LED, niegdyś dostępne jako opcja, teraz są wyposażeniem standardowym. Do oferty dodano także nowy wzór 16-calowych felg aluminiowych.

Odświeżony Hyundai i30

Nowy i30 będzie dostępny w 12 kolorach nadwozia, z czego aż 7 to zupełnie nowe propozycje: Abyss Black Pearl, Ecotronic Grey Pearl, Ultimate Red Metallic, Jupiter Orange Metallic, Meta Blue Pearl, Cypress Green Pearl i Sailing Blue Pearl. Do tego mamy barwy lakieru znane już wcześniej: Atlas White, Serenity White Pearl, Shimmering Silver Metallic, Shadow Grey i Engine Red. Na zderzak nałożono specjalny rodzaj farby bardziej odporny na zarysowania.

Tunel środkowy w kabinie jest teraz wykończony czarnym, błyszczącym tworzywem. Dostępne są cztery różne tapicerki siedzeń: z tkaniny, z tkaniny i skóry, z pełnej skóry, a także z tekstylnego zamszu i skóry. Dodano także trzy nowe wzory siedzeń. W przypadku wnętrza wykonanego w całości z tkaniny oraz wnętrza z tkaniny i skóry, oparcie ma wzór składający się z poziomych linii.

Odświeżony Hyundai i30

W ramach modernizacji projektu i30 N Line otrzymał kilka sportowych smaczków stylistycznych, w tym bardziej wyrazisty wzór atrapy chłodnicy. Otwory w zderzaku otrzymały niewielkie metalowe wstawki. N Line ma swoje unikalne wzory felg: 17 i 18 calowe. Na zamszowych oparciach siedzeń wersji N Line pojawiły się poziome, czerwone linie.

Więcej systemów bezpieczeństwa i przydatnych funkcji

W ramach aktualizacji technologicznych wprowadzono standardowy kolorowy wyświetlacz LCD o przekątnej 4,2 cala, trzy porty ładowania USB typu C z przodu i z tyłu, aktualizacje map OTA (Over-the-Air) oraz opcjonalny w pełni cyfrowy zestaw wskaźników o przekątnej 10,25 cala.

Odświeżony Hyundai i30

Odświeżony Hyundai i30 jest teraz standardowo wyposażony w jeszcze więcej funkcji bezpieczeństwa Hyundai Smart Sense. Asystent zapobiegania kolizjom czołowym (FCA) pomaga wykrywać i unikać potencjalnych wypadków z obiektami przed pojazdem. Aby jazdę na autostradach uczynić przyjemniejszą i wygodniejszą, do dyspozycji mamy asystenta pasa ruchu (LFA) utrzymującego pojazd na zadanym pasie. Inteligentny asystent ograniczenia prędkości (ISLA) ostrzega kierowcę za pomocą ostrzeżeń dźwiękowych i wizualnych, gdy pojazd przekroczy dozwoloną prędkość. Układ ROA ostrzega kierowcę, jeśli podczas podróży tylne drzwi zostały otwarte, a także zapobiega pozostawieniu kogokolwiek na tylnym siedzeniu.

Odświeżony Hyundai i30

Klienci mają możliwość uzupełnienia systemu FCA o asystenta pokonywania lewoskrętu na skrzyżowaniach. Inny opcjonalny system bezpieczeństwa, Highway Driving Assist (HDA) 1.5, utrzymuje odległość od pojazdu jadącego z przodu. System również automatycznie dostosowuje prędkość pojazdu do ograniczeń i na zakrętach oraz utrzymuje go na bieżącym pasie ruchu.

Odświeżony Hyundai i30
Większy komfort

Wyposażony w jeszcze więcej funkcji zwiększających wygodę, nowy i30 został zaprojektowany tak, aby był samochodem dla każdego. We wnętrzu i bagażniku dodano oświetlenie LED. Czujniki parkowania z przodu i z tyłu stały się także wyposażeniem standardowym.

Aby zwiększyć oszczędność paliwa, klienci mogą wybrać układ napędowy z systemem miękkiej hybrydy 48 V. System ten wspomaga silnik spalinowy podczas ruszania i przyspieszania, a dodatkowo odzyskuje energię podczas hamowania.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *