MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Rekordowy zlot Mercedes-Benz w Toruniu

Ponad 660 aut zaprezentowało się w trakcie kolejnej edycji Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz. Było to największe tegoroczne spotkanie fanów tej marki nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Rekordowa edycja zlotu

Coroczne zloty miłośników Mercedesów odbywają się w Toruniu od 2008 roku. Dotychczas rekordowa była edycja z 2012 roku, kiedy w trakcie trzydniowego spotkania do Grodu Kopernika zleciało aż 500 „gwiazd”. Po dwunastu latach ten rekord został znacznie pobity i to w trakcie jednodniowego spotkania. W toruńskim MotoParku pojawiło się ponad 660 samochodów z kilkudziesięcioletniego przedziału produkcji – począwszy od prawie osiemdziesięcioletnich zabytków, przez legendarne modele z lat 50- , 60- , 70-tych, przez szeroką grupę youngtimerów i freshtimerów, kończąc na najnowszych modelach marki. Była to nie tylko rekordowa edycja tego wydarzenia, ale jednocześnie największy tegoroczny zlot Mercedesów na świecie, jeden z największych w historii, dodatkowo pod kątem ilości aut z pewnością jedno z największych krajowych wydarzeń motoryzacyjnych w tym roku.

Ilość uczestników zdecydowanie przerosła nasze oczekiwania – podkreśla Tomasz Niejadlik, główny organizator imprezy. – Ta frekwencja bardzo nas cieszy, jednakże w przypadku tej marki ważniejsza jest jakość a nie ilość, a ta też była na bardzo wysokim poziomie. To dla nas największy powód do dumy.

Zabytki i modele współczesne

Faktycznie, mimo wielkiej różnorodności modelowej niemal wszystkie auta były utrzymane w bardzo dobrym stanie technicznym i wizualnym. Także stosunkowo popularne modele, którymi ich właściciele na co dzień jeżdżą po drogach. Nie brakowało rzecz jasna nienagannie odrestaurowanych zabytków. Wśród nich znalazły się m.in. piękne egzemplarze W121 190 SL, W113 280 SL „Pagoda”, W111C 280 SE, W108, W109, W120 i W110. Pojawiły się też repliki legendarnych wyścigowych maszyn spod znaku gwiazdy.

Nowe modele Mercedes-AMG – S63 oraz GT 63 Coupe zaprezentował główny partner wydarzenia Auto Partner Garcarek. Dealer zapewnił pięć sportowych aut, w większości również AMG, do charytatywnych przejazdów po torze na rzecz fundacji Fun and Drive. Fundacja ta, po raz kolejny na toruńskim zlocie, zbierała fundusze na zakup i wyposażenie specjalistycznych karetek neonatologicznych, czyli do ratowania życia i zdrowia noworodków oraz wcześniaków. Z kolei Fundacja Jumper w trakcie wydarzenia prowadziła działania edukacyjne. Ich celem było podnoszenie świadomości kierowców i poziomu bezpieczeństwa na drogach. W tym celu wykorzystywany był m.in. symulator dachowania.

Na uczestników imprezy czekał cały szereg konkurencji zlotowych. Wśród nich buły zarówno atrakcje na torze samochodowym, jak i bogaty blok konkurencji rekreacyjnych oraz integracyjnych. Nie brakowało też atrakcji dla najmłodszych. Na zlocie pojawiło się też kilku gości zagranicznych.

Organizatorami wydarzenia byli agencja eventowo-reklamowa Tomasz Niejadlik Media oraz stowarzyszenie Mercedes Toruń Club. Kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu za rok.

(informacja prasowa organizatora)

Tekst: stowarzyszenie Mercedes Toruń Club

Fot.: Kamil Marciniak

Pozostałe wiadomości tutaj

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to będzie nam miło jeśli będziesz nas wspierać za pośrednictwem PATRONITE. Poza naszą wdzięcznością uzyskasz też dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *