MotoryzacjaNajważniejszeWydarzenia

Spotkanie 20-Ghost Club w siedzibie Rolls-Royce

W piątek 4 września 2020 roku, 20 zabytkowych samochodów Rolls-Royce zapewniło niezapomniany spektakl w siedzibie Rolls-Royce w Goodwood. Ich wizyta była częścią ekskluzywnego wydarzenia dla członków 20-Ghost Club. To najstarszy na świecie klub posiadaczy zabytkowych samochodów Rolls-Royce, wyprodukowanych przed 1940 rokiem. Samochody dojechały do siedziby Rolls-Royce o własnych siłach. Spośród wszystkich Rolls-Royców wyprodukowanych od czasu założenia marki w 1904 roku prawie trzy czwarte jest nadal w idealnym stanie technicznym. Obecne na spotkaniu modele obejmowały Rolls-Royce 20/25, Silver Ghost, Phantom I i Phantom II. Najstarszy samochód obecny na spotkaniu został wyprodukowany w 1911 roku.

Najnowszy Ghost w towarzystwie swoich przodków

Goście spotkania korzystali ze specjalnie przygotowanych koszy piknikowych, aby ułatwić zachowanie dystansu wymaganego obecną sytuacją. Oprócz szampana, każdy kosz piknikowy zawierał słoik rzadkiego i cennego miodu Rolls-Royce. Produkowany jest on przez słynną pasiekę 250 000 angielskich pszczół miodnych zamieszkujących Goodwood. Goście mogli również obejrzeć najnowszego Rolls-Royce Ghost, zaledwie trzy dni po jego światowej  premierze. (O najnowszym RR Ghost pisaliśmy więcej tutaj)

Było to szczególnie wyjątkowe wydarzenie dla jednego samochodu. Obchodził on równe 100. urodziny. Zbudowany we wrześniu 1920 roku Silver Ghost, z nadwoziem limuzyny HJ Mulliner z otwartym napędem, wykończone jest w kolorze srebrnym i czarnym. Samochód został przejęty przez obecnych właścicieli w 2011 roku. Od tego czasu pokonał ponad 17 000 mil, głównie podczas 20 wyjazdów do klubów Ghost Club.

Andrew Ball, dyrektor ds. Dziedzictwa w firmie Rolls-Royce Motor Cars, powiedział: „Zawsze z przyjemnością witamy 20-Ghost Club w naszym domu w Goodwoodd. Jako najstarszy klub posiadaczy Rolls-Royce, są wyjątkową częścią rodziny Rolls-Royce i odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu naszego wyjątkowego dziedzictwa. To właśnie Silver Ghost jako pierwszy przyniósł firmie Rolls-Royce tytuł „najlepszego samochodu na świecie” . Dzięki nowemu Ghostowi podtrzymujemy i wzmacniamy tę tradycję. Kiedy widzisz razem najwcześniejsze i najnowsze modele, zdajesz sobie sprawę, jak bardzo zaawansowane były oryginalne samochody pod względem technologii projektowania i wykonania”.

Zobaczcie krótki film z wydarzenia:

Informacja prasowa


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *