MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept

Marka Volkswagen nadaje swojej elektrycznej ofensywie dodatkowy impuls: do 2027 r. największy europejski producent samochodów wprowadzi na rynek jedenaście nowych, w pełni elektrycznych modeli i tym samym zaoferuje najszerszą gamę pojazdów elektrycznych spośród wszystkich producentów. Będą to auta od kompaktowego samochodu w cenie poniżej 25 000 euro po rodzinną limuzynę. W przyszłości pojawią się również sportowe wersje GTI wybranych modeli elektrycznej rodziny ID. Prototyp ID. GTI Concept, zaprezentowany po raz pierwszy na targach IAA Mobility w Monachium, pokazuje w jaki sposób Volkswagen przeniesie kultowe oznaczenie GTI w elektryczną przyszłość.

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych nowa orientacja marki jest po raz pierwszy widoczna we wszystkich obszarach. Obok pojazdów elektrycznych, takich jak ID. GTI Concept, ID.4, ID.5 i nowy ID.7, Volkswagen będzie również nadal oferował wydajne pojazdy z silnikami spalinowymi, takie jak nowe generacje Passata i Tiguana. W Open Space na Odeonsplatz w Monachium Volkswagen pokaże się również jako marka przystępna, która chce angażować się w dyskusje z odwiedzającymi.

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept

„W ciągu ostatnich miesięcy dokonaliśmy reorganizacji Volkswagena. Nasze działania zawsze koncentrują się na tym, czego oczekują od nas klienci. Pełna gama – efekt naszej nowej orientacji – będzie widoczna po raz pierwszy na targach IAA Mobility. Volkswagen dostarcza to, czego oczekują klienci: niezależnie od tego, czy są to pojazdy elektryczne, spalinowe czy hybrydowe – wszystkie nasze nowe modele imponują wydajnością, intuicyjną obsługą i wysoką jakością. W ten sposób spełniamy naszą obietnicę skupienia się całkowicie na potrzebach klientów” – powiedział Thomas Schäfer, prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe.

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept
Jeszcze szybsze tempo w elektromobilności.

Do 2027 roku Volkswagen wprowadzi na rynek jedenaście nowych modeli elektrycznych. Przedsprzedaż ID.7, pierwszej w pełni elektrycznej limuzyny Volkswagena z przestronnym wnętrzem i zasięgiem do 700 kilometrów, rozpoczęła się zaledwie kilka dni temu. Wraz z ID. GTI Concept na IAA Mobility, Volkswagen demonstruje, w jaki sposób marka GTI zostanie przeniesiona w erę elektromobilności. Wersja produkcyjna pojazdu oparta na platformie MEB ma trafić na drogi w 2027 roku.

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept

„Idealne połączenie przyjemności z jazdy i codziennej użyteczności – właśnie to oznaczają od dziesięcioleci trzy litery GTI” – mówi Schäfer. Dzięki ID. GTI Concept przenosimy DNA GTI do ery samochodów elektrycznych. Pozostaje sportowy, kultowy, zaawansowany technologicznie i dostępny, ale teraz w nowej interpretacji: elektryczny, w pełni połączony i budzący emocje. Tutaj przyjemność z jazdy i zrównoważony rozwój idealnie się uzupełniają. Oznacza to, że GTI ma przyszłość – dla naszej marki i dla fanów. Sportowy samochód Volkswagena ery elektromobilności, który świetnie nadaje się do codziennej jazdy: w 100% elektryczny, w 100% emocjonujący” – podsumowuje Schäfer.

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept
Koncentracja na najpopularniejszych modelach.

Najpóźniej do 2033 r. Volkswagen będzie produkował w Europie wyłącznie pojazdy elektryczne. Do tego czasu wydajne pojazdy z silnikami spalinowymi będą nadal odgrywać ważną rolę w jego ofercie. W przyszłości Volkswagen skoncentruje się przede wszystkim na swoich najpopularniejszych modelach, takich jak Golf, T-Roc, Passat i Tiguan. Na targach IAA Mobility odwiedzający mogą bliżej przyjrzeć się nowym generacjom Passata i Tiguana. Pojawią się również hybrydowe wersje plug-in tych dwóch modeli oparte na platformie MQB. Będą one oferować zasięg elektryczny ok. 100 km i umożliwiać także szybkie ładowanie prądem stałym o mocy do 50 kW. „Dzięki nowym Tiguanowi i Passatowi dostarczamy naszym klientom MQB w najlepszym wydaniu. Ostatnia generacja naszych modeli z silnikami spalinowymi jest lepsza niż kiedykolwiek wcześniej” – mówi Schäfer.

Volkswagen prezentuje prototyp ID. GTI Concept
Thomas Schäfer, CEO Volkswagen i nowy VW ID. GTI Concept.
Odświeżone DNA marki i rozszerzone funkcje produktów.

W ostatnim czasie firma przyspieszyła wdrażanie strategii ACCELERATE. Volkswagen chce stać się marką ukierunkowaną na klienta. Obejmuje to oferowanie przystępnych cenowo produktów dla każdego. W 2026 roku ID. 2all – samochód elektryczny za mniej niż 25 000 euro – poszerzy portfolio marki i sprawi, że auta elektryczne będą bardziej przystępne.

Język projektowania Volkswagena również się zmienił i opiera się teraz na stabilności, sympatii i emocjach. We wnętrzu pojazdu będą materiały wysokiej jakości, a obsługa – intuicyjna. W obszarze oprogramowania i infotainment Volkswagen również wprowadzi modyfikacje we wszystkich modelach. Do nowości należą inteligentny asystent głosowy IDA, większe wyświetlacze i funkcje na życzenie.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutajPostaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *