MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Hyundai KONA N – pierwsze zdjęcia

Hyundai ujawnił wygląd nowego modelu KONA N. Na serii zwiastunów fani i entuzjaści sportowych modeli marki, mogą po raz pierwszy ujrzeć najnowszego członka sportowej submarki N. KONA N będzie pierwszym modelem sygnowanym literą N z nadwoziem typu SUV.

„Hot SUV”

Nowy „hot SUV” Hyundai charakteryzuje się sportowym wyglądem, dodatkowo podkreślonym przez szeroką i obniżoną sylwetkę. Po raz pierwszy oddział N i Hyundai Design Center połączyły siły by stworzyć SUV-a. Celem współpracy było stworzenie produktu o mocnej prezencji, który dostarczy Klientom także przyjemności z jazdy. Nowa KONA N łączy w sobie elementy nowoczesnego designu z odważną i dynamiczną linią charakterystyczną dla modeli N.

Z przodu samochodu dominują duże, sportowe wloty powietrza, a nowy układ świateł nadaje najnowszemu, sportowemu modelowi Hyundaia odważnego wyglądu. Dolny wlot powietrza definiuje charakter czołowej części zderzaka. Jego kształt inspirowany jest aeronautycznym kadłubem, który rozciąga się na boki samochodu, podkreślając również aerodynamiczną wydajność i prędkość. Całości oczywiście dopełnia logo N ulokowane na grillu.

W tylnej części nadwozia uwagę zwraca duży spojler dachowy zwiększający siłę docisku. W jego środkowej części znajduje się trójkątne światło stopu, będące charakterystycznym elementem wszystkich modeli z rodziny N. Dwie duże końcówki sportowego układu wydechowego N w pełni także oddają wysokie osiągi modelu. W dolnej części tylnego zderzaka ulokowano również duży dyfuzor poprawiający przepływ powietrza. Sportowy wygląd podkreślają także błotniki w kolorze nadwozia.

Nowy Hyundai KONA N został także wyposażony w przyciągające wzrok dodatki zarezerwowane dla modeli N. To takie elementy jak ekskluzywne felgi aluminiowe i czerwone akcenty zdobiące progi.

Hyundai KONA N niebawem będzie oferowany obok modeli i20 N oraz i30 N. Nowy SUV inspirowany sportami motorowymi, poszerzy także rodzinę popularnych SUV-ów Hyundai w Europie. Więcej informacji producent ujawni już wkrótce.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *