MotoryzacjaNajważniejszeSport

Michał Ratajczyk wygrywa 8 Wyścig Górski Magura Małastowska

Michał Ratajczyk (Mitsubshi Lancer), który wrócił po rocznej przerwie do ścigania się w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski pewnie zwyciężył w Klasyfikacji Generalnej rozgrywanego w dniach 4 – 6 czerwca 2021 r. 8 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska.

8 Wyścig Górski Magura Małastowska

8 Wyścig Górski Magura Małastowska był 3 i 4 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski 2021 (GSMP). Ratajczyk zwyciężył zarówno w 3 jak i w 4 rundzie rozgrywanych odpowiednio – w sobotę jak i niedzielę. Za jego plecami toczyła się zacięta walka o dziesiąte części sekundy.

8 Wyścig Górski Magura Małastowska

W sobotę drugi był Daniel Stawiarski (Mitsubishi Lancer), trzeci Waldemar Kluza (Skoda Fabia). W niedzielę Stawiarski ponownie był drugi, trzeci czas natomiast zanotował Mariusz Stec (Ford Fiesta), wyprzedzając Kluzę zaledwie o 0,4 sekundy. Ostatecznie cały Wyścig Górski Magura Małastowska zwyciężył Ratajczyk, a podium uzupełnili Danel Stawiarski ( 2.m ) i Waldemar Kluza (3.m).

8 Wyścig Górski Magura Małastowska

W klasyfikacji RSMP Hist. puchary za sobotę i niedzielę, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Miasto Gorlice i Gminę Sękowa (gdzie organizatorzy – Automobilklub Biecki)  zlokalizowali po raz kolejny bazę wyścigu) odebrał Zbigniew Kotarba.

Po licznych problemach technicznych podczas pierwszego wyścigu GSMP – Bieszczadzkiego Wyścigu Górskiego –  Valvoline, możliwości nowo zbudowanej Hondy Integra pokazał Gabriel Kubit. Okazał się też on najszybszym kierowcą samochodu napędzanego na jedną oś. Zawodnik, który w 2019 zdominował tzw. „ośkę” planuje oczywiście powtórkę wyniku w tym sezonie. Jednakże już nie zbierze kompletu punktów, jak dwa lata temu.

8 Wyścig Górski Magura Małastowska

Informacja prasowa

foto: Agnieszka Wołkowicz Agencja UMA

Pozostałe informacje z działu Sport znajdziecie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *