MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Jak zwycięzca Konkursu Chopinowskiego zakończył tournée po Polsce?

Ścigał się na torze z kartingowcem Kacprem Nadolskim

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu jest nie tylko utalentowanym muzykiem, ma również smykałkę do ścigania się. Potwierdza to Kacper Nadolski, jeden z najzdolniejszych kierowców kartingowych w Polsce, który miał w niedzielę okazję zmierzyć się z nim na podpoznańskim torze E1Gokart.

Bruce Liu i Kacper Nadolski

– Spotkanie ze zwycięzcą tegorocznego Konkursu Chopinowskiego na torze kartingowym było dla mnie ogromną przyjemnością oraz niesamowitym wyróżnieniem – komentuje Kacper Nadolski, reprezentant kadry narodowej. Bruce’owi też bardzo się podobało. Mimo, że ostatni raz ścigał się jeszcze przed wybuchem pandemii, pokazał naprawdę wysokie umiejętności. Zdecydowanie ma żyłkę do kartingu!

Bruce Liu

Kacper Nadolski oraz Bruce Liu ścigali się na podpoznańskim torze E1Gokart w niedzielę w trzech sesjach – po osiem minut każda. Był to ostatnia aktywność zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego w Polsce. Teraz rusza on w tournée po całym świecie.

Bruce Liu i Kacper Nadolski
Karting łączy ludzi

Jak doszło do spotkania na torze Bruce’a Liu – zwycięzcy tegorocznego Konkursu Chopinowskiego i poznaniaka Kacpra Nadolskiego, zawodnika kartingowej kadry narodowej, reprezentującego Polskę w międzynarodowych zawodach prestiżowej kategorii KZ2? Okazało się, że wirtuoz fortepianu jest fanem kartingu i lubi amatorsko sobie pojeździć. Dlatego dyrektor Filharmonii Poznańskiej Wojciech Nentwig zapowiedział, że umożliwi mu taką przejażdżkę podczas pobytu w stolicy Wielkopolski. W Poznaniu bowiem 30 października 24-letni Kanadyjczyk zagrał swój ostatni w Polsce koncert,. Wtedy do akcji wkroczył jeden z najzdolniejszych polskich kartingowców. Skontaktował się z Filharmonią Poznańską i zaproponował, że będzie towarzyszył Bruce’owi Liu na torze. Ta chętnie na propozycję 18-letniego poznaniaka przystała.

Dwa prezenty. Żeby wirtuoz fortepianu dobrze pamiętał Polskę i Poznań

Kacper Nadolski i Bruce Liu poznali się w sobotę, w dniu koncertu pianisty w Poznaniu. Właśnie wtedy 18-letni zawodnik kartingowej kadry narodowej wręczył pianiście dwa prezenty.

– Chciałem, żeby zwycięzca Konkursu Chopinowskiego jak najlepiej pamiętał Polskę i Poznań – tłumaczy Nadolski. Dlatego podarowałem mu wyścigowe rękawice oraz T-shirt zespołu, w którego barwach się ścigam. Mocno trzymam kciuki za rozwój jego kariery muzycznej i życzę dalszego rozwijania kartingowej pasji.

Bruce Liu i Kacper Nadolski

Kacper Nadolski – jeden z najzdolniejszych kierowców kartingowych w Polsce. Po osiągnięciu sukcesów w kraju i na arenie międzynarodowej w kategoriach Senior Rok i Shifter Rok, od sezonu 2021 rywalizuje ze światową czołówką w zawodach prestiżowej KZ2. Jego talent dostrzegli również fachowcy. Młody Polak skorzystał z propozycji dołączenia do Tony Kart Racing Team, złożonej przez przedstawicieli słynnego włoskiego zespołu. Choć przeważającą część czasu Kacpra Nadolskiego zajmują przygotowania do kolejnych zawodów oraz starty w prestiżowych imprezach, sportowiec z Poznania angażuje się także w działalność społeczną. W 2021 r. został ambasadorem Olimpiad Specjalnych Polska, biorąc udział w kampanii „#GrajmyRazem bo jesteśmy równi”. W akcji brał udział razem z Pauliną Krupińską-Karpiel, Robertem Lewandowskim, Tomaszem Wolnym oraz Jakubem Wesołowskim.

Informacja prasowa

Foto: Mikołaj Kamieński

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Jeden komentarz do “Jak zwycięzca Konkursu Chopinowskiego zakończył tournée po Polsce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *