Polska premiera Rolls-Royce Black Badge Ghost

Nowy Rolls-Royce Black Badge Ghost 23 listopada 2021 r. zadebiutował w Polsce. Członkowie warszawskiej socjety jako pierwsi mogli podziwiać model podczas wieczornej ekskluzywnej prezentacji dla klientów. Samochód miał światową premierę 28 października, teraz po raz pierwszy pokazano go w Polsce.

Wśród klientów zainteresowanych modelem Ghost – do których przemawia minimalistyczna estetyka i wykonanie – znajdują się również tacy, którzy szukają bardziej wyrazistej wersji tego samochodu.

Polska premiera Rolls-Royce Black Badge Ghost
Foto: Paweł Bielak © Overdrive.com.pl

Marka odpowiedziała na ich potrzeby oferując nową paletę kolorów, przykuwające wzrok, zaawansowane technologicznie wykończenia powierzchni i jeszcze mocniejsze doświadczenia z jazdy, zachowując jednocześnie ważną dla tej grupy kwintesencję marki Rolls-Royce. Black Badge Ghost to mroczna strona stylistyki „Post Opulence”: minimalizm w ekstremalnej postaci.

Polska premiera Rolls-Royce Black Badge Ghost
Foto: Paweł Bielak © Overdrive.com.pl
44 tysiące kolorów do wyboru i czarny chrom

Klienci mają do wyboru 44 tysiące zaprojektowanych przez markę kolorów. Mogą też stworzyć własny, jedyny w swoim rodzaju odcień w ramach oferty Bespoke. Warto przy tym podkreślić, że większość osób, które zamówiły mroczne alter ego modelu Ghost zdecydowało się na flagową czerń. Aby stworzyć najgłębszy w branży motoryzacyjnej odcień czerni, 100 funtów (45 kg) farby rozpylono na naładowanej elektrostatycznie białej karoserii. Następnie jest ona suszona w piecu. Potem nadwozie pokrywa się dwoma warstwami bezbarwnego podkładu. Następnie szlifuje je ręcznie zespół czterech rzemieślników, aby osiągnąć efekt błyszczącego wykończenia czerni fortepianowej, z którego słynie marka.

Polska premiera Rolls-Royce Black Badge Ghost
Foto: Paweł Bielak © Overdrive.com.pl

Znaki rozpoznawcze samochodów Rolls-Royce, takie jak polerowana figurka Spirit Ecstasy i grill Panteon, zostały zmienione. Detale nie są po prostu lakierowane. W tradycyjnym procesie chromowania wykorzystano bowiem bardzo specjalistyczny elektrolit chromu. Pokryto nim podłoże ze stali nierdzewnej, aby uzyskać efekt ciemnego wykończenia. Warstwa chromu ma zaledwie jeden mikrometr grubości, czyli około jednej setnej szerokości ludzkiego włosa.

Foto: materiały prasowe Auto Fus Group

Aby stworzyć we wnętrzu jedyną w swoim rodzaju atmosferę, projektanci wykorzystali w nim niezwykle zaawansowane technologicznie materiały. Zadbali także o ich perfekcyjne wykończenie, które nie tylko podkreśla nowatorską mechaniczną konstrukcję modelu Black Badge Ghost. Idealnie także wpisuje się w filozofię tzw. ego post-wystawnej estetyki. Jej znaki szczególne to nie przesada i nadmiar, ale autentyczność i dobór szlachetnych materiałów.

Inżynierowie stworzyli energiczną maszynę, która współgra z wyglądem modelu Black Badge Ghost i to bez uszczerbku dla niezrównanych właściwości jezdnych i doskonałej akustyki, z których słyną pojazdy marki.    

Foto: materiały prasowe Auto Fus Group
600 KM i 900 Nm z silnika V12

Podwójnie doładowany silnik Rolls-Royce’a o pojemności 6,75 litra jest w zupełności wystarczający. Kultowa jednostka została jednak na nowo zestrojona, aby uzyskać dodatkowe 29 koni mechanicznych. To oznacz, że ma obecnie imponującą moc 600 KM. Wrażenie płynnej zmiany przełożeń zostało spotęgowane, bo moment obrotowy wzrósł o 50 Nm i obecnie wynosi 900 Nm.

Foto: materiały prasowe Auto Fus Group

Piotr Fus z Rolls-Royce Motor Cars Warszawa, który był gospodarzem polskiej premiery, podkreślił: “Polscy klienci niesamowicie pozytywnie przyjęli nową wersję Ghosta. Black Badge Ghost jest najbardziej zaawansowanym modelem z serii Black Badge. Z pewnością przyciągnie do siebie młodszych, odważnych klientów oraz przyczyni się do zwiększenia liczby samochodów na polskich drogach”. “Black Badge Wraith zapewnił naszym klientom najbardziej responsywnego Rolls-Royce’a w historii. Potem osoby te poszukiwały takich doświadczeń w modelach Dawn i Cullinan” powiedział Frank Tiemann, Head of Corporate Communications Central and Eastern Europe, Rolls-Royce Motor Cars. Dodał “Teraz nadszedł czas, aby sprezentować im najczystsze wcielenie ducha Black Badge – model Rolls-Royce Black Badge Ghost.“

Więcej o tym niezwykłym samochodzie możecie przeczytać tutaj.

Fotorelacja z polskiej premiery Rolls-Royce Black Badge Ghost:

Zdjęcia: Paweł Bielak

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.