Renault Austral – pierwsze zdjęcia

Nowy SUV Renault Austral rusza pod osłoną kamuflażu na ostatnią fazę testów po europejskich drogach. Celem tego etapu prac jest sprawdzenie niezawodności samochodu i ostateczne dopracowanie gamy silników.

Nowe Renault AUSTRAL wkracza w ostatnią fazę przed wprowadzeniem na rynek. Każdy nowy model przechodzi przed oficjalną premierą miesiące intensywnych testów. Wszystko po to, aby uzyskać gwarancję najwyższego poziomu jakości i niezawodności. Testy wytrzymałościowe potwierdzają niezawodność i trwałość poszczególnych elementów i podzespołów samochodu.

Renault Austral

Takim testom w ciężkich warunkach została poddana nowa platforma CMF-CD3 i gama całkowicie zelektryfikowanych napędów.

Wymagające testy drogowe

Każdy nowy model Renault przechodzi fazę testów tzw. „Confirmation Runs”. W ten etap wkracza obecnie Nowe Renault AUSTRAL. W praktyce to nie jeden, lecz około stu egzemplarzy tego samochodu, pokona łącznie dystans dwóch milionów kilometrów.

Renault Austral

Nowy SUV Renault AUSTRAL wyruszy na drogi Francji, Hiszpanii, Niemiec i Rumunii, aby zweryfikować trafność przyjętych rozwiązań. Dziewięciuset kierowców pokona dystans 600 000 km w rzeczywistych warunkach drogowych, a kolejne 1 400 000 km na torach.

Testy pozwolą na przykład na zatwierdzenie przyjętych parametrów technicznych nowej platformy CMF-CD3, działania systemów wspomagania prowadzenia, wyciszenia kabiny czy komfortu zawieszenia. Po to, by oferować najlepsze rozwiązania naszym przyszłym klientom.

Zelektryfikowane napędy

Testy walidacyjne obejmują między innymi zespoły napędowe. Renault AUSTRAL będzie dysponowało ofertą składającą się w całości ze zelektryfikowanych jednostek benzynowych, w większości zupełnie nowych. To zatem nowa generacja napędu E-TECH Hybrid oraz 1.2 TCe mild-hybrid 12 V.

Nowa gama jednostek napędowych zapewnia rekordową wydajność. Zapewnia niską emisję od 105 g CO2/km (dla silnika E-TECH w cyklu WLTP, w trakcie homologacji) przy maksymalnej mocy sięgającej 200 KM.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.