MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Fiat Tipo Cross także w nadwoziu kombi

Gama Fiata Tipo wzbogaca się o nowe nadwozie Cross Kombi. Zostało zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb rodzin poszukujących samochodu z większą przestrzenią. Pojemność bagażnika w kombi wzrasta o 110 dm3 w porównaniu z wersją Fiat Tipo Cross Hatchback (nasz test tutaj), czyli praktycznie o jedną dodatkową walizkę, i osiąga 550 dm3.

Fiat Tipo Cross Kombi

W nowym nadwoziu Cross Kombi zastosowano te same elementy stylistyczne, co w wersji Hatchback. To eleganckie wykończenia przedniego grilla, detale ze szczotkowanego chromu (jak klamki zewnętrzne, relingi dachowe, zewnętrzne listwy progowe, wykończenia dolnej części przedniego grilla i ramek świateł przeciwmgielnych) oraz lusterka boczne w kolorze nadwozia. Samochód wyposażony jest również w czarne, matowe, 17-calowe felgi aluminiowe z diamentowym szlifem. Ma także przednie reflektory i światła tylne Full LED.

Fiat Tipo Cross Kombi

Nowa gama Tipo obejmuje zatem 4 poziomy wyposażenia (Tipo, City Life, City Cross i Cross). Występuje z nowymi elementami oferowanymi w standardzie i jest dostępna z nadwoziem typu Hatchback i Kombi, dostępnymi również jako Cross. Ponadto, gama została opracowana także z myślą o tych, którzy poszukują przestrzeni i wszechstronności, ale nie chcą rezygnować ze stylu. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu potrzebują przestrzeni, aby zapakować swój sprzęt lub po prostu podróżować komfortowo z rodziną lub przyjaciółmi.

Fiat Tipo Cross Kombi
Seria specjalna RED

Organizacja RED od 15 lat walczy z pandemiami na całym świecie. Partnerstwo FIATA z RED podkreśla seria specjalna modeli. Nowy Fiat (Tipo)RED  i nowy Fiat (Panda)RED wkrótce dołączą do rodziny (500)RED wprowadzonej na rynek we wrześniu ubiegłego roku.

Modele FIAT w serii specjalnej RED wyposażono w filtr kabinowy układu klimatyzacji. Poddano go bardzo skutecznemu działaniu substancji biobójczej przeciwko bakteriom. Zapobiega on ponownej aerozolizacji w kabinie. Dodatkowo kierownica i fotele, powierzchnie mające częsty kontakt z ciałem również poddano działaniu środka biobójczego o wysokiej skuteczności. Ma on do 99,9% skuteczności w walce z wirusami i bakteriami. W momencie zakupu oferowany jest także zestaw powitalny. W jego skład wchodzi specjalnie zaprojektowany dozownik na żel antybakteryjny i dedykowana obudowa kluczyka, stanowiąc dodatkowy akcent personalizacji.

Fiat TipoRED

Fiat TipoRED bazuje na nowym nadwoziu Tipo Cross Kombi i jest dostępne również w wersji Hatchback. Nowy model (RED) jest natychmiast rozpoznawalny, dzięki logo (RED) umieszczonemu na słupkach B. Wyróżnia go także kolor Czerwony Passione, z lusterkami w kolorze nadwozia. Fiat TipoRED jest dostępny również w kolorze Szarym Colosseo, Białym Gelato i Czarnym Cinema z czerwonymi lusterkami.

Fiat Tipo Cross Kombi

Zrównoważony rozwój tkwi w szczegółach. Siedzenia wykonano z włókna SEAQUAL® MARINE PLASTIC i ozdobiono je monogramem FIAT oraz czerwonymi przeszyciami. SEAQUAL® MARINE PLASTIC to nowy, zrównoważony, w pełni identyfikowalny surowiec SEAQUAL INITIATIVE. Jest on wytwarzany z odpadów morskich – z tworzyw sztucznych odzyskanych z dna morskiego.

Fiat Tipo Cross Kombi

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *