MotoryzacjaNajważniejszeWiadomości

Lamborghini Countach LPI 800-4 – pierwsza jazda

Po raz pierwszy od premiery w Pebble Beach 13 sierpnia, nowe Lamborghini Countach LPI 800-4 wyruszyło w drogę. Z tej okazji, nowemu supersportowemu samochodowi towarzyszyli dwaj jego najważniejsi poprzednicy: pierwszy Countach LP 400 i ostatni wyprodukowany Countach 25th Anniversary. Dynamiczny debiut, wraz z dwoma bohaterami historycznej kolekcji firmy Lamborghini, umożliwił wykonanie niesamowitych zdjęć.

Lamborghini Countach LPI 800-4

Lamborghini Countach LPI 800-4 wytwarza całkowitą moc 814 KM. Napędza go 6,5-litrowy silnik Lamborghini V12 o mocy 780 KM. Połączono go z 48-woltowym silnikiem elektrycznym zamontowanym bezpośrednio w skrzyni biegów. Zapewnia on dodatkowe 34 KM mocy dla natychmiastowej reakcji silnika i także lepszych osiągów. Silnik elektryczny jest zasilany superkondensatorem, który zapewnia trzykrotnie większą moc niż akumulator litowo-jonowy o tej samej wadze.

Lamborghini Countach LPI 800-4

Samochód będzie wyprodukowany w limitowanej edycji 112 sztuk, z których wszystkie zostały sprzedane jeszcze przed jego prezentacją. Liczba sztuk jest nawiązaniem do „LP 112” – nazwy projektu używanej wewnętrznie podczas opracowywania pierwszego Lamborghini Countach. Dostawy nowego Countach LPI 800-4 do klientów na całym świecie rozpoczną się od pierwszego kwartału 2022 r. Będą więc oni już niedługo mogli poprowadzić kawałek historii motoryzacji wymyślonej na nowo.

Informacja prasowa

Pozostałe wiadomości tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, a także uczestniczenie w testach. Zapraszamy zatem na nasz profil na PATRONITE.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *