Wyścigowe Ferrari 488 GTE z klocków LEGO

Grupa LEGO pokazała najnowszy model z serii klocków LEGO® Technic – Ferrari 488 GTE „AF CORSE # 51”. Po zdobyciu prestiżowych zwycięstw dla marki Ferrari w najtrudniejszych wyścigach wytrzymałościowych na świecie, ta ikona wyścigów została odwzorowana w najdrobniejszych detalach, aby zachować niepowtarzalnego wyścigowego włoskiego ducha jej prawdziwego odpowiednika.

Ten duży model samochodu wyścigowego jest pełen funkcji i pięknych elementów konstrukcyjnych oryginalnej wyścigówki długodystansowej Ferrari. Groźnie wyglądający model ma działające przednie i tylne zawieszenie oraz odwzorowany aerodynamiczny kształt nadwozia. Posiada także silnik V8 z ruchomymi tłokami i kierownicę ozdobioną logo wierzgającego konia. Wszystko to sprawia, że model wygląda wiernie. Oryginalny numer wyścigowy 51, naklejki sponsorów i malowanie Tricolore stanowią jego doskonałe wykończenie.

48 cm i 1677 klocków LEGO Technic

Aby pomóc fanom LEGO oraz kochającym wyścigi samochodowe doświadczyć wyścigowych emocji, model posiada długość 48 cm. Wykonany jest z aż 1677 elementów klocków LEGO Technic. Dzięki temu jest satysfakcjonującą i wciągającą konstrukcją także dla starszych i dorosłych budowniczych. To model dla wszystkich, którzy kochają wyścigi długodystansowe, sporty motorowe i oczywiście samochody Ferrari. Po zakończeniu budowy będzie przyciągającą wzrok ozdobą.

Już od 1 stycznia 2021

LEGO Technic Ferrari 488 GTE „AF Corse # 51” będzie dostępny od 1 stycznia 2021 roku w sklepach LEGO. Jego cena detaliczna ustalona jest na 169,99 USD / 179,99 EUR / 169,99 GBP. Polska cena jeszcze nie jest znana.

„Możliwość zbudowania wyścigowego Ferrari z klocków LEGO Technic to spełnienie marzeń z dzieciństwa” – mówi Lars Krogh Jensen, projektant LEGO Technic. „Ferrari słynie z naprawdę niesamowitych pojazdów, więc wiedziałem, że muszę przekroczyć granice systemu LEGO Technic, aby oddać wiernie ten wyścigowy samochód. Model ten oddaje wyrafinowaną sylwetkę tego kultowego samochodu, jednocześnie oddając hołd jego możliwościom inżynieryjnym, aby uchwycić prawdziwą istotę 488 GTE. Budowa modelu jest wielkim wyzwaniem dla każdego fana, który ceni doskonały projekt i chce dowiedzieć się więcej o inżynierii potrzebnej do wykonania imponującego samochodu”.

Alessandro Pier Guidi, oficjalny kierowca Ferrari Competizioni GT, powiedział: „Kiedy byłem dzieckiem, często bawiłem się klockami LEGO. Zatem kiedy zobaczyłem tę replikę Ferrari 488 GTE, byłem pod wielkim wrażeniem. Zwłaszcza biorąc pod uwagę niektóre elementy modelu, które udało się odwzorować. Muszę powiedzieć, że widok modelu samochodu, w którym ścigałem się i na którym widnieje moje imię, napawa mnie dumą ”.

LEGO® Technic Ferrari 488 GTE „AF Corse # 51” to pierwszy model LEGO Technic zaprojektowany we współpracy z Ferrari. Jednocześnie stanowi on kontynuację ponad 15-letniej współpracy między obiema markami.

Informacja prasowa

Więcej o modelach samochodów przeczytacie tutaj


Jeśli podoba Ci się Overdrive i to co robimy, to możesz nas wspierać za pośrednictwem serwisu PATRONITE. Uzyskasz dostęp do dodatkowych materiałów i atrakcji. Dla wspierających fanów przewidujemy między innymi: dostęp do zamkniętej grupy na facebooku, własny blog na naszej stronie, gadżety, możliwość spotkania z naszą redakcją, uczestniczenie w testach. Zapraszamy na nasz profil na PATRONITE.

One thought on “Wyścigowe Ferrari 488 GTE z klocków LEGO

  • 28 listopada 2020 o 17:06
    Permalink

    Bolandzkie głąby zgodnie z życzeniem, dostaną cenę „promocyjną” tj. przynajmniej 30-50 Eur więcej od Niemca.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.